Następnie złożył kurtuazyjną wizytę w dzienniku L’Equipe. Jednak największych echem odbiła się jego obecność w radiowej audycji RCM „Luis attaque” prowadzonej przez jego kolegę z reprezentacji Luisa Fernandeza (razem zdobyli Puchar Europy w 1984 roku).
Poniżej zapis ciekawszych wypowiedzi Platiniego:

Francuzi powinni ostrzej walczyć o prawa telewizyjne

Francuzi narzekają, że Anglicy mają dużo pieniędzy, ale nie narzekają, że wiele krajów europejskich ma ich znacznie mniej niż Francja… Finansowe Fair Play ma jedną zasadę: wydajemy mniej, niż samy wygenerujemy. Ponieważ Anglicy mają duże dochody, wydają więcej. Sprawa prosta. Oburzamy się tylko większymi dochodami innych.

Więcej gry ofensywnej w Ligue 1

Pasjonuje się rozgrywkami Ligue 1. Zdarzają się mecze dobre, lecz chciałbym tylko przypomnieć niektórym trenerom, że każde zwycięstwo daje 3 punkty, a kiedy remisujesz 0:0, to masz tylko 1 punkt. Tak więc – grajcie śmielej, otwórzcie się! To kwestia mentalności. W Ligue 1 jest naprawdę sporo dobrych piłkarzy i bardzo dobrych napastników, ale chciałbym, by padało więcej bramek. Grajcie do przodu, atakujcie częściej!

Paryż gotowy na sukcesy w Champions League

PSG ma drużynę, by wejść do ćwierćfinału. Nasser El-Khelaifi i Laurent Blanc stworzyli zespół, który jest w stanie wygrać Ligę Mistrzów. Czasami jednak chodzi o detale, które mogą zaważyć na końcowym sukcesie i które trzeba opanować. PSG jest gotowe na triumf – teraz albo w kolejnych latach.

Rasistowskie wydarzenie w paryskim metrze

UEFA może narzucić sankcje po wybrykach na stadionie czy też w jego pobliżu. Co mogę jednak zrobić po tym, co wydarzyło się w paryskim metrze? Staramy się walczyć z tą plagą. Nie jest to takie proste. Objawy rasizmu zdarzają się coraz częściej.

Mistrzostwa świata w Katarze w 2022

Decyzja nie została jeszcze podjęta. Prawdopodobnie ustali ją Komitet Wykonawczy FIFA, ale to dopiero w marcu. Wszystko wskazuje na to, że MŚ w 2022 roku odbędą się zimą – w okresie listopad-grudzień lub w styczniu.

Wideo szkodliwe dla futbolu

Wideo mogłoby rozwiązać kilka problemów, ale nie wiem, czy byłoby dobre dla gry. Przede wszystkim chodzi o płynność gry. W rugby wideo jest używane, ale to mnie zupełnie nie przekonuje. Przy pomocy technologii można wszystkim manipulować. Ja wierzę w ludzi…