Mineralne wygrały i wyprzedziły Impel

W spotkaniu 21. kolejki Orlen Ligi Polski Cukier Muszynianka Muszyna wygrał 3:1 z BKS Aluprofem Bielsko-Biała. Dzięki temu zwycięstwu podopieczne Bogdana Serwińskiego awansowały na trzecie miejsce w tabeli, wyprzedzając Impel Wrocław.

W premierowej odsłonie gospodynie szybko uzyskały kilkupunktową zaliczkę (4:1, 6:2), ale pozwoliły rywalkom na odrobienie strat: po skutecznym bloku bielszczanek było 8:8, a po błędzie Natalii Kurnikowskiej w ataku przyjezdne wyszły nawet na prowadzenie (9:10). Gospodynie znów odzyskały przewagę, na drugiej przerwie miały cztery oczka zaliczki. Siatkarki z Bielska-Białej nie zdołały odrobić strat, chociaż w końcówce po wygraniu czterech kolejnych akcji zbliżyły się do gospodyń na jeden punkt.  Po serii udanych zagrywkach Heike Beier było 23:22. Mineralne zdołały jednak wygrać dwie kluczowe piłki. Najpierw Katie Carter zaatakowała na prawym skrzydle, a w kolejnej akcji Sylwia Wojcieska zablokowała Aleksandrę Trojan.

Katastrofalne przyjęcie bielszczanek było główną przyczyną ich klęski w drugim secie. Skuteczny blok Aleksandry Trojan otworzył wynik drugiej partii, ale osiem kolejnych akcji wygrały gospodynie. Mineralne powiększyły tę zaliczkę w środkowej części seta. Na drugą przerwę schodziły z prowadzeniem 16:7, gdy Ivana Plchotova zablokowała Sylwię Pelc. Jednym z przykładów nieporadności bielszczanek była akcja na 21:11, w której Heike Beier popełniła szkolny błąd w przyjęciu. Partię zakończyła skutecznym atakiem Katie Carter.

Trzecia odsłona to zupełna zamiana ról na parkiecie. W roli gromiących wystąpiły tym razem siatkarki z Bielska-Białej, zawodniczki z Muszyny nie miały z kolei nic do powiedzenia. Przyjezdne wypracowały sporą przewagę w środkowej części seta (6:10, 7:14, 7:16 - na drugiej przerwie). W końcówce seta błysnęła Aleksandra Trojan. Najpierw zdobyła punkt z przechodzącej piłki (11:20), następnie popisała się asem serwisowym (13:23). Skuteczny blok dał bielszczankom ostatnie punkty w tym secie, gdy w dwóch kolejnych akcjach zablokowały ataki Katie Carter.

W czwartej partii po początkowej przewadze gospodyń (5:2, 9:5) przyjezdne zdołały odrobić straty w środkowej części seta. Najpierw asem serwisowym popisała się Koleta Łyszkiewicz (13:12), a w kolejnej akcji bielszczanki zablokowały atak Mineralnych. Końcówka tej partii należała jednak do gospodyń. Ataki Natalii Kurnikowskiej i Karoliny Różyckiej pozwoliły wypracować zaliczkę (21:17). Sylwia Wojcieska dałą gospodyniom piłkę meczową (24:19), a potężny atak Katie Carter zakończył spotkanie.

MVP: Sylwia Wojcieska. Dzięki temu zwycięstwu siatkarki z Muszyny wskoczyły na trzecie miejsce w tabeli, wyprzedzając Impel Wrocław. Podopieczne Bogdana Serwińskiego mają na koncie 47 punktów i w ostatniej kolejce grają na wyjeździe z Developres SkyRes Rzeszów. Wrocławianki uzbierały 45 punktów i sezon zasadniczy zakończą konfrontacją z KSZO Ostrowiec we własnej hali.

Polski Cukier Muszynianka Muszyna - BKS Aluprof Bielsko-Biała 3:1 (25:22, 25:11, 13:25, 25:19)

Polski Cukier Muszynianka: Katie Carter, Natalia Kurnikowska, Ivana Plchotova, Danica Radenkovic, Karolina Różycka, Sylwia Wojcieska - Paulina Maj-Erwardt (libero) - Karolina Ciaszkiewicz-Lach, Ilona Gierak.
BKS Aluprof: Heike Beier, Helena Horka, Małgorzata Lis, Koleta Łyszkiewicz, Lucie Muhlsteinova, Aleksandra Trojan - Mariola Wojtowicz (libero) - Natalia Bamber-Laskowska, Sylwia Pelc, Karolina Piśla, Natalia Strózik, Dorota Wilk.

Do rozegrania:

2015-02-23: Budowlani Łódź - Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza (18.00 - transmisja: Polsat Sport).