Szabla Wołodyjowskiego dla Francuzów. Polacy na 16. miejscu

Koreańczyk Bongil Gu z drużyną pozbawił złudzeń Polaków w 1/8 finału

Polacy zajęli szesnaste miejsce w drużynowych zawodach szermierczego Pucharu Świata "O Szablę Wołodyjowskiego" w Warszawie. W finale reprezentacja Francji pokonała Koreę Południową 45:43, a trzecie miejsce zajęła Rosja.

Biało-czerwoni, w składzie: Adam Skrodzki, Jakub Ociński (AZS AWF Katowice), Marcin Koniusz (MKS Fortis Sosnowiec) i Mikołaj Grzegorek (MUKS Victor Warszawa), w 1/16 finału wygrali z Kanadyjczykami 45:36.

W kolejnej rundzie okazali się jednak słabsi od Koreańczyków, którzy mieli w swoim składzie zwycięzcę sobotniego turnieju indywidualnego i lidera rankingu światowego szablistów Bongila Gu. Polacy przegrali 30:45 i została im walka o miejsca 9-16.

W tej części rywalizacji doznali trzech porażek, kolejno z: Węgrami 26:45, Belgami 29:45 i Amerykanami 38:45.