Niespodzianka w składzie Niemiec

18-letnia Leia Behlau niespodziewanie znalazła się w składzie Niemiec na wielobojowe mistrzostwa świata w łyżwiarstwie szybkim, które w dniach 7-8 marca odbędą się w Calgary. Oprócz niej wystąpi utytułowana 43-letnia Claudia Pechstein.

W miniony weekend Behlau rywalizowała w MŚ juniorów w Warszawie; w najlepszym starcie zajęła piąte miejsce w biegu ze startu wspólnego, tzw. masowym. W pierwszej dziesiątce uplasowała się też w wyścigu na 3000 m.

Nie spodziewamy się bardzo dobrych wyników, ale jej nominacja jest przykładem dla naszej młodzieży - powiedział Markus Eicher ze sztabu szkoleniowego reprezentacji.

Niemcy mają po trzy miejsca wśród kobiet i mężczyzn na wielobojowe MŚ, ale w Kanadzie nie wykorzystają tego limitu. Poza juniorką Behlau, wystąpi pięciokrotna mistrzyni olimpijska Pechstein oraz Patrick Beckert, który niedawno zdobył brązowy medal MŚ na dystansie 10 000 m w Heerenveen.

W Calgary wystąpi czworo biało-czerwonych: Luiza Złotkowska, Zbigniew Bródka, Jan Szymański oraz Konrad Niedźwiedzki. Wcześniej, bo już w dniach 28 lutego - 1 marca, odbędzie się sprinterski czempionat globu.