Vive w swojej grupie zajęło pierwsze miejsce, więc będzie miało przywilej rozegrania rewanżu w Hali Legionów w Kielcach. Orlen Wisła w fazie grupowej uplasowała się zaś na trzeciej lokacie i w związu z tym pierwszy mecz z Vardarem zagra w Płocku. Pierwsze spotkania 1/8 finału rozegrane zostaną między 11, a 15 marca, natomiast rewanże tydzień później.

 

Ekspert i komentator Polsatu Sport Szymon Rojek uważa, że los nie był łaskawy dla polskich drużyn. Większe szanse na awans daje zespołowi z Kielc, ale przypomina, że w tym sezonie Ligi Mistrzów Wisła pokonała już tak uznane zespoły jak FC Barcelona czy SG Flensburg - Handewitt. - W zespole Montpellier gra znany z występow w Kielcach Venio Losert, a o sile zespołu stanowią znakomici skrzydłowi Michael Guigou i Dragan Gajić oraz reprezentant Argentyny Diego Simonet, który napsuł dużo krwi reprezentantom Polski podczas MŚ w Katarze. Faworytem dwumeczu będzie Vive, ale Montpellier to bardzo mocny zespół, czego potwierdzenie znajdujemy w tabeli ligi francuskiej, w której drużyna Patrice'a Canayera zajmuje pierwsze miejsce - twierdzi Rojek.
Vardar Skopje, czyli przeciwnik Wisły Płock został natomiast zbudowany za pieniądze rosyjskiego milionera Siergieja Samsonenki. Już w zeszłym sezonie macedończycy grali w ćwierćfinale Ligi Mistrzów, a w kadrze zespołu jest wielu zawodników światowego formatu. Za obronę rzutów rywali odpowiada jeden z najlepszych bramkarzy świata Arpad Sterbik. W drugiej linii brylują zaś reprezentanci Chorwacji (Karacić i Lacković), Rosji (Gorbok i Rastwortsew) oraz Hiszpanii (Alex Dujszebajew). Pierwsza linia żywcem przeniesiona jest z reprezentacji Rosji - na skrzydłach prym wiodą Sziszkariew i Dibirow, a na kole Czipurin.
Najciekawszą parę bez wątpienia tworzą THW Kiel i SG Flensburg - Handewitt - dwa niemieckie zespoły, które zmierzyły się ze sobą w ubiegłorocznym finale Ligi Mistrzów. Tym razem los skojarzył czołowe ekipy Bundesligi już w 1/8 finału rozgrywek.

 

Wyniki losowania 1/8 finału LM:

 

MKB Veszprém - Naturhouse La Rioja
Vive Tauron Kielce - Montpellier Agglomeration HB
FC Barcelona - AaB Aalborg Handbold
THW Kiel - SG Flensburg-Handewitt
Paris Saint-Germain - Dunkerque HB
Vardar Skopje - Orlen Wisła Płock
Pick Szeged - Rhein-Neckar Löwen
KIF Kolding - RK Prvo Plinarsko Društvo Zagrzeb