Fury całkowicie lekceważy Hammera, którego w 2010 roku znokautował Mariusz Wach. W kolejnej walce przegrał też z Tarasem Bidenko - tym samym, którego dwa lata temu w Rzeszowie próbował znokautowac Artur Szpilka. Polakowi nokaut sie nie udał, bo Ukrainiec zrezygnował z walki po pierwszej rundzie z powodu kontuzji kolana. Od tamtej pory Hammer wygrał jednak 10 pojedynków. Czy będzie w stanie zagrozić Fury'emu? Tylko cud może go uratować...

 

Nic więc dziwnego, że Fury lekceważy go, co pokazał na piątkowym ważeniu.

 

 

Jeśli nie dam rady pokonać Hammera, niczego nie osiągnę i mogę przejść na emeryturę. Jeśli nie znokautuję go jednym ciosem, będzie to oznaczało, że coś jest ze mną nie tak. Jestem w końcu na drodze po mistrzostwo świata. Szanuję go jednak za to, że podejmuje ryzyko walki ze mną - mówi Fury.

 

Jego promotor Frank Warren przyznał, że Tyson prosił o solidnego przeciwnika przed mistrzowskim starciem z Kliczką.

 

On nie może sobie pozwolić na wpadkę. Musi wygrać, bo zwycięzca na pewno dostanie walkę z Władimirem Kliczko po jego pojedynku z Bryantem Jenningsem w Nowym Jorku. Fury prosił, by dać mu kogoś z pierwszej "10" a Hammer jest na miejscu 3. - mówi Warren.

 

Fury jest na pierwszym miejscu w rankingu WBA i chce zdobyć pas należący do Kliczki.

 

On jest najlepszy w całej wadze ciezkiej, dlatego chcę z nim walczyć. Poza tym pojedynek z Kliczką będzie dla mnie łatwy. Później zmierzę sie z Deontayem Wilderem, który od razu po zdobyciu mistrzostwa świata WBC powiedział, że chce walczyć ze mną. Wszyscy mnie chcą, oznacza to więc, że robię wszystko jak trzeba - zapewnia.

 

Niezwykle ciekawie zapowiada się pojedynek innej gwiazdy brytyjskiego boksu. W hali O2 Arena pokaże się Chris Eubank Jr (18-1, 13 KO), który ostatnio przegrał walkę o mistrzostwo Europy wagi średniej z Billym Joe Saundersem. Teraz zmierzy się z posiadaczem pasa WBA Interim wagi średniej Dimitrijem Czudinowem (14-0-2, 9 KO).

 

Ostatnie zwycięstwo na Krymie

 

Czudinow przyznaje, że nie jest najlepszy w zapowiadaniu walk, ale zapewnia, że pokaże swoją siłę w ringu. A siłę ma... to nie ulega wątpliwości. Ostatni raz rosyjski "Nocny Wilk" walczył w Sewastopolu na Krymie. W sierpniu, czyli już w "granicach" Federacji Rosyjskiej. Czudinow znokautował Mehdi Bouadlę w 3. rundzie, posyłając go na deski w każdej rundzie. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że francuskiego "Walecznego Serca" nie dał rady znokautować sam... Giennadij Gołowkin, mistrz wagi średniej. Wprawdzie "GGG" pokonał Bouadlę na punkty w 2007, gdy dopiero zaczynał zawodową przygodę, ale jednak...

 

Czy więc Eubank Jr da radę odbić się po porażce z Saundersem - pierwszej w zawodowej karierze, czy po raz kolejny "wpadnie na minę"?

 

 

Po ostatniej walce z Saundersem czułem się okropnie. To boli szczególnie wtedy, gdy wiesz, że jestes lepszym pięściarzem, ale przegrywasz na punkty. Pokazałem, że stać mnie na pojedynki na najwyższym poziomie. Obejrzałem tę walkę 3-4 razy. Była wspaniała. Dała mi dużo doświadczenia, teraz muszę wrócić do wygrywania - mówi Eubank Jr.

 
Tata Juniora - słynny Chris Eubank Senior mówił przed pojedynkeim z Saundersem, że jego syn w kolejnym pojedynku "dostanie" Gołowkina i pokona go. Teraz obaj panowie mówią "tylko" o rewanżu z Saundersem - latem tego roku. 


Transmisja gali z Londynu w sobotę od godz. 20.30 w Polsacie Sport.