Resovia i Skra czekają na rywali!

Asseco Resovia Rzeszów i PGE Skra Bełchatów awansowały do półfinałów play-off PlusLigi! Trzeciego półfinalistę wyłoni niedzielne spotkanie Jastrzębskiego Węgla z Cuprum Lubin. Transfer Bydgoszcz przegrał pierwsze spotkanie z Lotosem Treflem Gdańsk.

Asseco Resovia Rzeszów - najlepsza drużyna sezonu zasadniczego - po ciężkiej, zakończonej tie-breakiem przeprawie w meczu w Radomiu, w rewanżu we własnej hali zdecydowanie rozbiła Czarnych w trzech setach (25:13, 25:16, 25:21). MVP: Jochen Schops

Asseco Resovia Rzeszów - Cerrad Czarni Radom 3:0 (25:13, 25:16, 25:21)

Asseco Resovia: Fabian Drzyzga, Jochen Schoeps, Piotr Nowakowski, Russell Holmes, Rafał Buszek, Nikołaj Penczew - Krzysztof Ignaczak (libero).
Cerrad Czarni: Lukas Kampa, Dirk Westphal, Daniel Pliński, Jacek Ratajczak, Mikko Oivanen, Wojciech Żaliński - Adam Kowalski (libero) - Bartłomiej Bołądź, Michał Ostrowski, Jakub Wachnik.

Stan rywalizacji play off (do dwóch zwycięstw) 2-0 dla Resovii, która awansowała do półfinału.

***

Rywalizacja Skry z ZAKSĄ miała być szlagierem ćwierćfinałów play-off, mimo to zamknęła się w sześciu setach. Mistrzowie Polski wygrali zdecydowanie, a próbkę możliwości siatkarzy z Kędzierzyna-Koźla oglądaliśmy jedynie w trzeciej odsłonie. ZAKSA miała cztery punkty zaliczki (10:14, 16:20), piłkę setową w górze, ale gospodarze zdołali doprowadzić do rywalizacji na przewagi. Niezwykle emocjonującą końcówkę zwieńczyła kontrowersyjna decyzja arbitra: atak Lucasa Loha po bloku uznali za autowy, w ten sposób Skra uzyskała decydujący punkt. MVP: Mariusz Wlazły.

PGE Skra Bełchatów - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0 (25:18, 25:20, 27:25)

PGE Skra: Facundo Conte, Karol Kłos, Nicolas Marechal, Nicolas Uriarte, Mariusz Wlazły, Andrzej Wrona - Ferdinand Tille (libero) - Aleksa Brdjovic, Srecko Lisinac, Kacper Piechocki, Wojciech Włodarczyk.
ZAKSA: Jurij Gladyr, Dick Kooy, Lucas Loh, Łukasz Wiśniewski, Dominik Witczak, Paweł Zagumny - Paweł Zatorski (libero) - Nimir Abdel-Aziz, Krzysztof Rejno, Michał Ruciak, Krzysztof Zapłacki.

Stan rywalizacji play off (do dwóch zwycięstw) 2-0 dla PGE Skry, która awansowała do półfinału.

***

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla po porażce w pierwszym meczu, zdołali zrewanżować się ekipie Cuprum Lubin i wygrali we własnej hali 3:1. W pierwszej partii wygrali podopieczni Gheorghe Cretu: skuteczny atak Ivana Borovnjaka dał im piłkę setową (19:24), a  w kolejnej akcji Jeroen Trommel zakończył tę partię. Początek drugiej odsłony również przebiegał pod dyktando lubinian. Jeszcze po drugiej przerwie technicznej mieli trzy punkty przewagi (15:18), gospodarze zdołali jednak wyrównać i doprowadzić do emocjonującej, wygranej 30:28 końcówki. W trzecim secie zdecydowany triumf jastrzębian. W czwartym wyrównana walka toczyła się do stanu 21:20. Ostatnie piłki padły łupem gospodarzy. Dwa asy serwisowe Michała Masnego rozdzielone skutecznym atakiem Michała Łasko przesądziły o zwycięstwie jastrzębian. MVP: Krzysztof Gierczyński

Jastrzębski Węgiel - Cuprum Lubin 3:1 (19:25, 30:28, 25:17, 25:20)

Jastrzębski Węgiel: Patryk Czarnowski, Krzysztof Gierczyński, Michał Łasko, Michał Masny, Alen Pajenk, Guillaume Quesque - Damian Wojtaszek (libero) - Dmytro Filippow, Mateusz Kańczok, Grzegorz Kosok, Mateusz Malinowski.
Cuprum: Ivan Borovnjak, Łukasz Kadziewicz, Grzegorz Łomacz, Dmytro Paszyckij, Szymon Romać, Jeroen Trommel - Paweł Rusek (libero) - Maciej Gorzkiewicz, Marcel Gromadowski, Łukasz Łapszyński.

Stan rywalizacji play off (do dwóch zwycięstw) 1-1. Decydujący mecz zostanie rozegrany w niedzielę w Jastrzębiu Zdroju o godz. 17.00

***

Siatkarze Transfeu Bydgoszcz nie zdołali przełamać złej passy w starciach z Lotosem Treflem Gdańsk.  W czwartym spotkaniu w tym sezonie (w PlusLidze i Pucharze Polski) po raz czwarty przegrali. Pierwsze trzy sety tej konfrontacji były niezwykle emocjonujące, szczególnie trzecia - trwająca 47 minut - odsłona, zakończona zwycięstwem gospodarzy 35:33. O sukcesie Transferu przesądziły dwa skuteczne bloki Justina Duffa. Podopieczni Vitala Heynena nie zdołali już jednak odwrócić losów meczu. Czwarty set był najbardziej jednostronny i zakończył się zdecydowanym zwycięstwem gości. MVP: Mateusz Mika.

Transfer Bydgoszcz - Lotos Trefl Gdańsk 1:3 (25:27, 23:25, 35:33, 16:25)

Transfer: Paweł Woicki, Konstantin Cupkovic, Justin Duff, Jakub Jarosz, Marcin Waliński, Wojciech Jurkiewicz - Andrew John Nally (libero) - Nikodem Wolański, Jan Nowakowski, Steven Marshall, Dawid Gunia.
Lotos Trefl: Marco Falaschi, Mateusz Mika, Bartosz Gawryszewski, Murphy Troy, Sebastian Schwarz, Wojciech Grzyb - Piotr Gacek (libero) - Mateusz Czunkiewicz, Przemysław Stępień, Damian Schulz.

Stan rywalizacji play off (do dwóch zwycięstw) 1-0 dla Lotosu Trefla Gdańsk. Drugi mecz zostanie rozegrany we wtorek w Sopocie o godz. 20.30.