PP: Sadajew ugasił Znicz! Kolejorz rozbił drugoligowca w Pruszkowie

Lech Poznań pokonał 5:1 Znicz Pruszków w pierwszym meczu ćwierćfinałowym piłkarskiego Pucharu Polski. Bohaterem spotkania niewątpliwie został Zaur Sadajew, który w niespełna sześć minut po zameldowaniu się na placu gry zdobył dwie bramki i zaliczył asystę.

Szkoleniowiec Lecha Poznań przestrzegał swoich podopiecznych przed lekceważeniem rywala z Pruszkowa. Skorża zwracał również uwagę na stałe fragmenty gry oraz grę z kontry drugoligowca. I w pierwszej połowie wydawało się, że wszystko idzie zgodnie z planem. W 17. minucie na prowadzenie drużynę z Poznania wyprowadził Karol Linetty, ale gospodarze nie mieli zamiaru szybko się poddawać. W 24. minucie Maciej Górski popisał się wyśmienitym uderzeniem z powietrza sprzed pola karnego i o mały włos nie pokonał Jasmina Buricia.

Na początku drugiej połowy drugoligowiec ruszył do sforsowanego ataku i gry wysokim pressingiem. Ostra gra przyniosła błsykawiczny efekt w postaci bramki. Gospodarze rozegrali schematycznie stały fragment gry, a bramkę zdobył Arkadiusz Jędrych, który odkupił częściowo swoje winy za straconą bramkę w pierwszej połowie. Chwilę później mogło być już 2:1 dla gospodarzy po bliźniaczym rozegraniu rzutu wolnego.

Sytuacje boiskowe uległy diametralnej zmianie po wejściu na plac gry w 60. minucie Zaura Sadajewa. Czeczen zaliczył asystę przy trafieniu Dariusza Formelli, a chwilę później dołożył od siebie dwa trafienia. Gospodarze spuścili z tonu po zainkasowaniu błyskawicznych trzech trafień. W doliczonym czasie gry drużynę Dariusza Banasika dobił Muhamed Keita, który wykorzystał dogranie Szymona Pawłowskiego. Kolejorz po wyjazdowym zwycięstwie 5:1 jest prawie pewny awansu do półfinału Pucharu Polski.

Pierwszy mecz ćwierćfinałowy: Znicz Pruszków - Lech Poznań 1:5 (0:1)

Bramki: 0:1 Karol Linetty (17), 1:1 Arkadiusz Jędrych (50), 1:2 Dariusz Formella (62), 1:3 Zaur Sadajew (65), 1:4 Zaur Sadajew (67), 1:5 Muhamed Keita (90+3).

Żółte kartki: Znicz - Andrzej Niewulis; Lech - Łukasz Trałka. Czerwona kartka: Znicz - Maciej Górski (81, za niesportowe zachowanie).

Sędzia: Tomasz Wajda (Żywiec). Widzów: ok. 2 tys.

17:49

Witamy w relacji na żywo z Pucharu Polski!

17:50

Trener Znicza przed rozpoczęciem meczu:

Znamy się z trenerem Skorżą doskonale. Pracowaliśmy razem w Legii i znamy swoje warsztaty trenerskie. W sparingowych starciach spisywaliśmy się znakomicie i od dawna nie przegraliśmy spotkania na własnym stadionie.

17:53

Maciej Skorża przed rozpoczęciem spotkania:

Dzisiaj wiemy, że nie możemy zlekceważyć rywala. Musimy pokonać takiego rywala jak Znicz jeśli myślimy o Pucharze Polski. Liczę, że zawodnicy pokażą sportową złość. Znicz pokazał, że stać ich na wiele. Jest to groźna drużyna z kontry i jesteśmy dalecy od lekceważenia drużyny.

17:54

17:55

Lech Poznań ujawnił na Twitterze wyjściową jedenastkę:

17:56

Znamy również jedenastkę gospodarzy, Znicza Pruszków:

Bigajski - Kucharski, Niewulis, Jędrych, Nawrocki, Tomczyk, Biedrzycki, Rackiewicz, Gurzęda, Grudniewski, Górski

18:01

Zawodnicy obu drużyn znajdują się już na boisku i czekamy na pierwszy gwizdek sędziego! Arbitrem głównym spotkania jest Tomasz Wajda.

18:02

1 min. Rozpoczęła drużyna Lecha i na razie spokojnie rozgrywa piłkę od obrony.

18:06

4 min. Znicz zamknięty na swojej połowie. Rzadko przejmuje piłkę, ale za każdym razem błyskawicznie Lech odbiera futbolówkę. Jednostronny początek spotkania.

18:09

8 min. Szansa dla Lecha z rzutu wolnego z ok. 30 metrów.

18:10

9 min. Keeeita! Znakomite uderzenie, ale golkiper Znicza Pruszków sparował piłkę nad poprzeczkę!

18:12

10 min. Znicz Pruszków liczy na kontrataki. Podopieczni Dariusza Banasika całą drużyną ustawieni na swojej połowie utrudniają wyprowadzenie piłki.

18:13

11 min. Formella kąśliwie po długim słupku! Strzał piłkarza Lecha niestety o centymetry minął bramkę Znicza!

18:17

14 min. Vojo Ubiparib nie wykorzystał doskonałej sytuacji wypracowanej przez Formellę! Pomocnik minął zawodników Znicza jak slalomowe tyczki, a serbski napastnik uderzył wprost w ręce Michała Bigajskiego. Nadal 0:0 w Pruszkowie

18:18

16 min. 1:0 dla Lecha!

18:19

1:0 Karol Linetty wykorzystał złe wybicie Arkadiusza Jędrycha i strzałem z powietrza pokonał Michała Bigajskiego!

18:20

18 min. Po stracie bramki piłkarze Znicza rozpoczęli grę wysokim pressingiem. Stracona bramka na własnym stadionie zdecydowanie utrudnia sytuację zespołu z Pruszkowa.

18:22

21 min. Pierwsza groźna akcja Znicza, ale strzał Rackiewicza z okolic piętnastego metra zablokowany przez obrońcę Lecha.

18:25

22 min. Znicz Pruszków częściej w posiadaniu piłki. Podopieczni Banasika próbują szybko odrobić niekorzystny rezultat, ale nie potrafią na razie znaleźć sposobu na minięcie defensywy i stworzenie składnej sytuacji.

18:27

24 min. Znakomite uderzenie Macieja Górskiego! Napastnik Znicza przyjął piłkę na klatkę piersiową i zdecydował się na uderzenie z powietrza. Buric opuszkami palców przerzucił piłkę nad poprzeczkę. Było bardzo blisko!

18:32

27 min. Lech Poznań po słabszym momencie powoli uspokoił sytuację na boisku i ponownie przejmuje inicjatywę na boisku.

18:37

30 min. Lech Poznań stara się utrzymywać wysokie tempo i próbuje gry w ataku pozycyjnym. Znicz mocno zepchnięty do obrony.

18:38

33 min. Górski szukał prostopadłego zagrania do Grudniewskiego, ale doskonale zachował się Kebba Ceesay.

18:41

38 min. Grudniewski zgubił w polu karnym obrońców Lecha i nie wykorzystał świetnego dogrania Górskiego. Piłka po jego strzale pofrunęła wysoko nad poprzeczką. Zabrakło trochę precyzji i spokoju. Mogło być 1:1!

18:42

40 min. Keita spróbował strzału z dystansu, ale piłka poleciała wysoko nad bramką Znicza.

18:46

43 min. Niewiele ciekawego dzieje się w ostatnich minutach na stadionie w Pruszkowie. Sporo chaotycznych prób obu drużyn, ale niewiele ciekawego wychodzi ze starań piłkarzy.

18:48

Przerwa! Bez sensacji i niespodzianki. Lech jest zespołem lepszym piłkarsko, ale gospodarze mieli swoje szanse. Znakomitej sytuacji nie wykorzystał Grudniewski, a Górski prawie zaskoczył Buricia strzałem z dystansu.

18:51

Kapitan Znicza Pruszków:

Mamy nadzieję, że uda się zakończyć spotkanie z korzystnym rezultatem. Popełniłem jeden błąd w pierwszej połowie i drogo nas to kosztowało. W drugiej połowie damy z siebie wszystko.

18:52

Jedyną bramkę w meczu dotychczas zdobył Karol Linetty:

19:05

Rozpoczęliśmy drugą część meczu!

19:06

46 min. Lech z jedną zmianą: Arnaud Djoum za Linettego

19:09

1:1 w Pruszkowie!

19:12

50 min. Arkadiusz Jędrych zdobył bramkę wyrównującą! Piłkarze gospodarzy znakomicie rozegrali stały fragment gry, a po dograniu głową Niewilusa piłka trafiła pod nogi kapitana gospodarzy, który wolejem wpakował ją do siatki.

19:12

53 min. Piłka trafiła w słupek po identycznym rozegraniu stałego fragmentu gry przez Znicz!

19:15

54 min. Kolejorz zagubiony! Piłkarze gospodarzy coraz częściej w posiadaniu piłki i często w okolicy bramki Buricia. Golkiper Lecha stara się uspokoić grę na boisku przetrzymując piłkę.

19:17

Lech Poznań może liczyć na wsparcie swoich kibiców, ale fani z Poznania nie mogą przekrzyczeć żywiołowo dopingujących kibiców gospodarzy.

19:20

57 min. Dawid Kownacki znakomice dograł piłkę do Ubipariba, ale ten został wyprzedzony przez obrońcę Znicza.

Chwilę później Serb został zmieniony przez Zaura Sadajewa.

19:22

2:1 dla Lecha! Strzelcem bramki Formella!

19:24

63 min. Dariusz Formella otrzymał piłkę z lewego skrzydła od Zaura Sadajewa i zgodnie z zasadą "daj skąd przyszła" plasowanym strzałem pokonał bramkarza Znicza, Michała Bigajskiego!

19:24

3:1 dla Lecha! Zaur Sadajew z trafieniem!

19:26

4:1 dla Lecha! Zaur Sadajew po raz drugi!

19:27

W sześć minut Zaur Sadajew zdobył dwie bramki i zaliczył asystę! Cóż za wejście Czeczena!

19:28

68 min. Na placu gry w barwach Znicza pojawili się Maks Banaszewski i Bartosz Żurek zmieniając Grudniewskiego i Nawrockiego.

19:31

71 min. Boisko opuścił Dariusz Formella, a na murawie pojawił się Szymon Pawłowski.

19:34

73 min. Po serii ataków Lecha na stadionie w Pruszkowie kilka spokojniejszych minut. Zawodnicy Znicza po straconych bramkach wyraźnie stracili nadzieję na korzystny rezultat.

19:39

78 min. W zespole Znicza Adam Chrzanowski zmienił Biedrzyckiego.

19:40

80 min. Maciej Górski został ukarany czerwoną kartką, a Łukasz Trałka żółtym kartonikiem. Piłkarz Znicza nie wytrzymał ciśnienia i bez piłki kopnął pomocnika Kolejorza.

19:42

81 min. Piłkarze Znicza po raz kolejny zaskoczyli obrońców Lecha stałym fragmentem gry. Po raz kolejny piłka została dograna do Niewilusa, a ten starał się ją zgrać w pole karne. Mają z tym kłopot Lechici...

19:44

85 min. Lech ostatnie minuty spotkania rozgrywa na stojąco.

19:48

88 min. Niewiele może zmienić się już w tym spotkaniu. Lech nie ma zamiaru wybierać się pod bramkę Znicza, a gospodarze spokojnie całym zespołem na własnej połowie wyczekują ostatniego gwizdka.

19:51

90 min. Trzy minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

19:52

90+3 min. Pawłowski z prawego skrzydła dograł piłkę do Keity, a ten ustalił rezultat meczu na 5:1.

19:52

Koniec spotkania!

19:58

Dariusz Formella po meczu:

Cieszę się, że dałem prowadzenie Lechowi. Moja bramka dała dużo naszej drużynie. Mieliśmy drobne kłopoty, ale na szczęście udało się skontrować drużynę Znicza. Na Bułgarskiej w rewanżu postaramy się zagrać dobre spotkanie przed własną publicznością.

20:00

Paweł Tomczyk, piłkarz Znicza, po meczu:

Wiedzieliśmy, że będą czekały nas ciężkie momenty w tym meczu. Mieliśmy swoje szanse, ale po stratach kolejnych bramek oddaliśmy inicjatywę. Mamy nad czym pracować.