Jóźwik, Konieczny i Lewandowski w półfinale

Joanna Jóźwik (AZS AWF Warszawa) oraz Karol Konieczny i Marcin Lewandowski (obaj CWZS Zawisza Bydgoszcz SL) zakwalifikowali się do półfinałowego biegu na 800 m halowych lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Pradze.

Jóźwik, brązowa medalistka sierpniowych mistrzostw kontynentu w Zurychu, wygrała swą serię osiągając w ogólnym bilansie 11. czas 2.04,50. Osiemnasty - 2.05,68 miała Syntia Ellward (WKS Flota Gdynia), która odpadła z dalszej rywalizacji.

Najlepsze wyniki uzyskały Rosjanka Jekaterina Poistogowa 2.01,44 oraz Islandka Anita Hinriksdottir, która czasem 2.01,56 poprawiła rekord kraju.

W biegu mężczyzn zwyciężyli w swych seriach Lewandowski (1.48,56) i Konieczny (1.49.65). Nie zdołał awansować Kamil Gurdak (MKS Stal Nowa Dęba), który miał 30. rezultat (1.50,76) w gronie 40 startujących. Najszybciej, w 1.48,10 dystans pokonał Irlandczyk Mark English.

Półfinały odbędą się w sobotę - o godz. 18 walczyć będą zawodniczki, a o 18.25 zawodnicy. Po nich, o 18.50 rozegrany zostanie finał 3000 m z udziałem Sofii Ennaoui (LKS Lubusz Słubice), która awansowała z eliminacji 11. wynikiem 9.04.29. Najlepszy miała Holenderka Maureen Koster 8.57,59.

Do półfinałowego biegu na 400 m weszła w komplecie trójka Polaków: Karol Zalewski (AZS UWM Olsztyn), Rafał Omelko (AZS AWF Wrocław) i Łukasz Krawczuk (WKS Śląsk Wrocław). Ciąg dalszy rywalizacji o godz. 16.40. Na tym samym dystansie w półfinale (godz. 17.10) wystąpi Justyna Święty (AZS AWF Katowice). Odpadła Małgorzata Hołub (KL Bałtyk Koszalin).

Wcześniej (godz. 16) o finał 60 m przez płotki powalczy Karolina Kołeczek (MUKS Wisła Junior Sandomierz), a o 16.25 Dominik Bochenek (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL) i Damian Czykier (Podlasie Białystok).

W sobotnim finale skakać będą o tyczce Piotr Lisek (OSOT Szczecin) i Robert Sobera (AZS AWF Wrocław).

Do finału trójskoku nie zdołał zakwalifikować się Adrian Świderski (WKS Śląsk Wrocław). Wynikiem 16,12 uplasował się na 12. pozycji