Czworo Polaków pobiegnie po medale na dystansie 1500m

Artur Ostrowski wystąpi w niedzielnym finale biegu na 1500 m lekkoatletycznych halowych mistrzostw Europy w Pradze. Awansu nie zdołali wywalczyć Szymon Krawczyk i Krzysztof Żebrowski .

Ostrowski zajął w pierwszej serii kwalifikacyjnej drugie miejsce. Czasem 3.40,24 ustanowił rekord życiowy. Drugą serię zamknął siódmą lokatą Żebrowski - 3.49,76, a w trzeciej Krawczyk był piąty - 3.51,72.

26-letni Ostrowski jest synem Ryszarda, który specjalizował się w biegu na 800 m. Największy sukces odniósł w mistrzostwach świata w Rzymie w 1987 roku, plasując się tuż za podium, na czwartej pozycji. W mistrzostwach Europy w Stuttgarcie (1986) był piąty. W niedzielnym finale 1500 m kobiet wystąpią trzy Polki: Angelika Cichocka, Renata Pliś i Katarzyna Broniatowska.

Wobec mniejszej liczby zawodniczek, które zostały zgłoszone do tej konkurencji, organizatorzy zrezygnowali z przeprowadzenia w sobotę eliminacji. W niedzielę o godz. 16.10 wystartuje 11 biegaczek. W tym gronie najlepszy tegoroczny wynik ma pochodząca z Etiopii Sifan Hassan. Od listopada 2013 roku reprezentuje barwy Holandii. Drugi rezultat ma Cichocka - 4.06,44, czwarty Pliś - 4.08,95, a piąty Broniatowska - 4.09,22, która dwa lata temu zdobyła w Goeteborgu na tym dystansie brązowy medal halowych mistrzostw Europy.