Angelika Cichocka halową wicemistrzynią Europy w biegu na 1500 m

Angelika Cichocka (ULKS Talex Borzytuchom) czasem 4.10,53 została w Pradze halową wicemistrzynią Europy w biegu na 1500 m. Czwarte miejsce zajęła Katarzyna Broniatowska (AZS AWF Kraków) - 4.12,71, a ósme Renata Pliś (Maraton Świnoujście) - 4.16,96.

Zwyciężyła wynikiem 4.09,04 pochodząca z Etiopii Sifan Hassan, która od listopada 2013 roku reprezentuje barwy Holandii.

Broniatowska dwa lata temu zdobyła w Goeteborgu na tym dystansie brązowy medal halowych mistrzostw kontynentu.

Cichocka urodziła się 15 marca 1988 roku w Kartuzach. Jej pierwszym trenerem był Jarosław Ścigała, a obecnym jest Tomasz Lewandowski. Rok temu wywalczyła w Sopocie srebrny medal halowych mistrzostw świata na 800 m.

W ostatnim dniu praskiej imprezy Cichocka powiększyła dorobek polskiej ekipy do pięciu. Wcześniej po złoto sięgnął Marcin Lewandowski na 800 m, a w sobotę brązowe trofea przypadły Kamili Lićwinko w skoku wzwyż, Rafałowi Omelko w biegu na 400 m i Piotrowi Liskowi w skoku o tyczce.