Nieudany debiut. Hajto na czwórkę, ale... po niemiecku!

Nie tak wyobrażał sobie debiut w GKS-ie Tychy Tomasz Hajto. Jego nowa drużyna przegrała z Arką Gdynia aż 0:4.

Sytuacja GKS-u skomplikowała się już po 30. minutach, kiedy sędzia wyrzucił z boiska Muhameda Omica. Wtedy stało się jasne, że gościom będzie trudno o jakąkolwiek zdobycz punktową. Do przerwy udało się przetrwać - później było znacznie gorzej.

Arka grała cierpliwie i krok po kroku realizowała założenia. I w końcu - w 55. minucie Marcus da Silva wykorzystal rzut karny. To rozwiązało worek z bramkami. Do siatki trafiali jeszcze Michał Nalepa, Paweł Abbott i Patrik Lomski. GKS pozostał w strefie spadkowej - gdynianie awansowali na siódme miejsce. Liderem jest Termalica Bruk-Bet Nieciecza, która pokonała dzisiaj GKS Katowice 1:0 po golu Dawida Plizgi.

Arka Gdynia – GKS Tychy 4:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Marcus da Silva (55-karny), 2:0 Michał Nalepa (66), 3:0 Paweł Abbot (74), 4:0 Patrik Lomski (89).

Arka: Jakub Miszczuk - Przemysław Stolc, Michał Marcjanik, Krzysztof Sobieraj, Marcin Warcholak - Michał Renusz, Antoni Łukasiewicz, Michał Nalepa (84 Michał Gałecki), Michał Rzuchowski (46 Paweł Abbott), Paweł Wojowski (69 Patrik Lomski) - Marcus Vinícius.

GKS: Sebastian Przyrowski - Artur Gieraga, Tomasz Porębski, Muhamed Omić, Mateusz Mączyński - Marcin Radzewicz, Marcin Grzybek, Robert Dymowski, Łukasz Grzeszczyk (61 Maciej Kowalczyk), Marcin Wodecki (36 Rafał Kosiec) - Jakub Bąk (72 Sebastian Janik).

Żółta kartka: Michał Wojowski - Sebastian Przyrowski, Tomasz Porębski, Robert Dymowski, Jakub Bąk.

Czerwona kartka: Muhamed Omic.

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork). Widzów: 4597.