Pechowy remis Milanu, pierwszy gol Eto'o

Piłkarze Milanu zremisowali na własnym boisku z Hellas Werona 2:2, tracąc bramkę w piątej minucie doliczonego czasu gry w sobotnim meczu 26. kolejki włoskiej ekstraklasy. W barwach Sampdorii, która pokonała Cagliari 2:0, pierwszą bramkę zdobył Samuel Eto'o.

W Mediolanie goście objęli prowadzenie w 18. minucie po rzucie karnym, który wykorzystał Luca Toni. Cztery minuty przed przerwą wyrównał Jeremy Menez, również wykorzystując "jedenastkę". Natomiast dwie minuty po zmianie stron gospodarze objęli prowadzenie po samobójczym trafieniu Panagiotisa Tachtsidisa. Bramkę na wagę punktu w piątej minucie doliczonego czasu gry zdobył Nicolas Lopez.

To dziewiąty remis Milanu w tym sezonie. Dzięki temu punktowi podopieczni Filippo Inzaghiego awansowali na dziesiąte miejsce i podobnie jak lokalny rywal mają 35 punktów. Inter jednak w niedzielę zmierzy się na wyjeździe z Napoli.

W drugim sobotnim spotkaniu Sampdoria pokonała Cagliari 2:0, a strzelcami bramek byli Lorenzo De Silvestri (33) i Samuel Eto'o (72). Dla Kameruńczyka to pierwsze trafienie w barwach drużyny z Genui. Paweł Wszołek spotkanie obejrzał z ławki rezerwowych. Po 26 kolejkach Sampdoria z dorobkiem 42 punktów zajmuje szóste miejsce w tabeli.