Dartom Bogoria triumfuje w meczu na szczycie

Broniący tytułu tenisiści stołowi Dartomu Bogorii Grodzisk Maz. wygrali na wyjeździe z Olimpią-Unią Grudziądz 3:2 w ostatniej kolejce grupy mistrzowskiej superligi. Z powodu kontuzji ręki Bartosz Such nie dokończył decydującego pojedynku z Danielem Górakiem.

Dwa punkty dla triumfatorów zdobył Robert Floras. "Po raz pierwszy w karierze w oficjalnym spotkaniu pokonał Bartka Sucha, a decydujące okazały się wygrywane przez Roberta długie akcje. W kolejnym znakomitym występie nie dał większych szans Chińczykowi Pan Dengowi. Tylko w drugim secie Azjata, który wcześniej ograł mistrza Polski Daniela Góraka, dorównywał poziomem Florasowi" - powiedział PAP trener Dartomu Bogorii Tomasz Redzimski.

Pingpongiści mistrza kraju - Górak, Floras i Paweł Fertikowski, podobnie jak Such, przyjechali do Grudziądza prosto z Wałbrzycha, gdzie od piątku do niedzieli rozgrywane były 83. MP. Z kolei Pan Deng i Słowak Wang Yang trenowali w Gdańsku, gdzie na co dzień przygotowują się pingpongiści liderującej Olimpii-Unii.

"Po widowiskowej grze Fertikowski przegrał z Wangiem 1:3, ale wiemy, co zmienić, aby w zmaganiach o medale w superlidze Paweł był górą" - dodał szkoleniowiec.

Przy stanie 2:2, o wyniku miał przesądzić mecz między Suchem i Górakiem. W pierwszym secie, przy stanie 4:8, zawodnik gospodarzy skreczował.

Drużyna z Grudziądza już wcześniej zapewniła sobie awans z pierwszego miejsca do play off. Tenisiści z Mazowsza kończą drugą rundę na drugiej pozycji. Oba kluby poznają kolejnych rywali we wtorek. O dwa wolne miejsca rywalizuję Kolping Frac Jarosław, Dekorglass Działdowo oraz Carbo-Koks Polonia Bytom.