facebook twitter youtube instagram RSS

Kierunek Berlin! PGE Skra w Final Four Ligi Mistrzów!

Siatkarze PGE Skry Bełchatów pokonali 3:1 Sir Safety Perugia i awansowali do turnieju Final Four Ligi Mistrzów, który zostanie rozegrany w Berlinie!

Po porażce 2:3 w pierwszym spotkaniu w Perugii Skra musiała ograć wicemistrzów Włoch 3:0 lub 3:1 by znaleźć się w najlepszej czwórce Champions League. W przypadku wygranej 3:2 istniała konieczność rozegrania "złotego seta". Każdy inny wynik promował Sir Safety Perugia.

Po pierwszym secie sytuacja nie wyglądała dla mistrzów Polski najlepiej. Fatalne przyjęcie, błędy własne i brak stylu w poczynaniach mistrzów Polski rywale wykorzystali bezlitośnie. Szybko wypracowali sobie zaliczkę (1:5, 3:8). Przy stanie 9:14 Miguel Falasca już po raz drugi w tym secie poprosił o czas, ale zabiegi szkoleniowca nie odmieniły gry bełchatowian. Gospodarze wciąż popełniali błędy, pomyłki Srecko Lisinaca i Facundo Conte zakończyły tę zdecydowanie wygraną przez gości odsłonę.

W drugiej partii sytuacja się odwróciła. Błędy zaczęli popełniać gracze z Perugii, a Skra uzyskała przewagę. Po akcji Nicolasa Marechala gospodarze mieli punkt zaliczki na pierwszej przerwie. Po asie serwisowym Mariusza Wlazłego było 11:9, a Facundo Conte dał trzy punkty przewagi na drugiej przerwie. Wicemistrzowie Włoch notorycznie psuli zagrywki, również w kluczowych momentach tej odsłony. Decydujący punkt dla gospodarzy zdobył Karol Kłos.

Trzeci set zaczął się fatalnie dla bełchatowian. Przegrywali już 0:5, następnie 8:15, by przed drugą przerwą zacząć odrabiać straty. Grę Skry odmieniło wejście na parkiet Michała Winiarskiego. W trzeciej i czwartej partii grał jak profesor: znakomity na przyjęciu, ze stoickim wręcz spokojem nękał rywali skutecznymi atakami. Zupełnie inaczej wyglądała sytuacja po drugiej stronie siatki. Goście zachowywali się coraz bardziej nerwowo, nie wytrzymując rosnącego napięcia meczu. Odbijało się to na grze gości, ale również powodowało reakcje, które w konsekwencji przyniosły czerwoną kartkę dla Aleksandara Atanasijevicia i stracony punkt w kluczowym momencie seta (19:19). W końcówce tej partii Skra przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę.

W czwartej odsłonie goście nie byli w stanie nawiązać walki z rozpędzoną Skrą. Bełchatowianie przeważali od początku do końca, a rywale mnożyli błędy. Karol Kłos dał mistrzom Polski piłkę meczową, a Nicolas Marechal zakończył seta asem serwisowym. Bełchatowianie po raz czwarty zagrają w Final Four Ligi Mistrzów; mają już na koncie drugie (2012) i dwukrotnie trzecie miejsce (2008, 2010).

PGE Skra Bełchatów - Sir Safety Perugia 3:1 (16:25, 25:22, 25:23, 25:18)

PGE Skra: Nicolas Marechal, Srecko Lisinac, Nicolas Uriarte, Facundo Conte, Karol Kłos, Mariusz Wlazły - Ferdinand Tille (libero) – Michał Winiarski, Wojciech Włodarczyk, Kacper Piechocki, Aleksa Brdjovic, Andrzej Wrona.
Sir Safety: Goran Vujevic, Simone Buti, Aleksandar Atanasijevic, Christian Fromm, Thomas Beretta, Luciano de Cecco - Andrea Giovi (libero) – Georgios Tzioumakas, Joseph Sunder, Adriano Paolucci, Rocco Barone, Fabio Fanuli.

17:32

Początek meczu PGE Skra Bełchatów - Sir Safety Perugia o godzinie 18.00! Transmisja: Polsat Sport.

17:33

Gośćmi Jerzego Mielewskiego w przedmeczowym studiu są: Ireneusz Mazur oraz Stephane Antiga.

18:31

W pierwszym spotkaniu Sir Safety Perugia wygrała we własnej hali z PGE Skrą Bełchatów 3:2 (25:17, 20:25, 25:23, 23:25, 16:14).

/ fot. CEV

17:40

Przypomnijmy sobie najważniejsze fragmenty tamtej konfrontacji:

18:32

Katem bełchatowian w tamtym spotkaniu był Aleksandar Atanasijević, były zawodnik Skry, który zdobył 32 punkty.

Aleksandar Atanasijević w barwach Skry grał z obecnym szkoleniowcem bełchatowian Miguelem Falaską. / fot. Cyfrasport

17:58

W wypełnionej kibicami łódzkiej Atlas Arenie trwa prezentacja drużyn.

18:01

Arbitrami spotkania są Wim Cambre (Belgia) oraz Mehmet Ersin Altiparmak (Turcja).

18:02

Mecz w Polsacie Sport komentują Tomasz Swędrowski i Wojciech Drzyzga.

18:07

0:0, 1:5 Facundo Conte zdobył pierwszy punkt dla gospodarzy, ale dwie kolejne akcje wygrywają goście.

18:08

0:0, 4:6 Facundo Conte punktuje z prawego skrzydła.

18:10

0:0, 5:8 Goran Vujević obił blok bełchatowian i trzy oczka zaliczki gości na pierwszej przerwie.

18:13

0:0, 7:10 Punktuje Aleksandar Atanasijević, goście wciąż utrzymują przewagę.

18:16

0:0, 9:14 Znów skuteczny na kontrze Aleksandar Atanasijević. Miguel Falasca prosi o czas.

18:18

0:0, 10:14 Dziesiąty punkt dla Skry. Skutecznie z krótkiej Karol Kłos.

18:19

0:0, 10:16 Rośnie przewaga wicemistrzów Włoch. Sześć punktów straty Skry na drugiej przerwie.

18:21

0:0, 11:17 Mariusz Wlazły skutecznie z prawego skrzydła.

18:22

0:0, 11:19 Skuteczny blok gości. Set zaczyna uciekać bełchatowianom...

18:25

0:0, 15:21 Srecko Lisinac zatrzymał atak rywali. Czas dla trenera gości.

18:26

0:0, 16:21 Simone Buti przestrzelił atak.

18:27

0:0, 16:23 Christian Fromm oszukał blok gospodarzy, a w kolejnej akcji punktuje Aleksandar Atanasijević.

18:33

0:1, 16:25 Przestrzelony atak Srecko Lisinaca dał gościom piłkę setową, a w kolejnej akcji podobna sytuacja: Facundo Conte nie trafia w boisko i Skra przegrywa pierwszego seta.

18:34

0:1, 3:2 Christian Fromm zatrzymany blokiem.

18:36

0:1, 5:3 Udany atak Mariusza Wlazłego, ale w kolejnej akcji Christian Fromm atakuje po bloku w aut.

18:39

0:1, 6:5 Aleksandar Atanasijević przestrzelił zagrywkę, w następnej akcji zrehabilitował się jednak skutecznym atakiem po bloku.

18:40

0:1, 8:7 Nicolas Marechal daje Skrze punkt przewagi na pierwszej przerwie.

18:41

0:1, 8:9 Goście na prowadzeniu po autowym ataku Facundo Conte.

18:44

0:1, 10:9 Nicolas Marechal skuteczny w kontrataku z lewego skrzydła.

18:45

0:1, 11:9 Mariusz Wlazły - as serwisowy!

18:46

0:1, 12:11 Błąd Mariusza Wlazłego.

18:46

0:1, 13:11 Srecko Lisinac z przesuniętej krótkiej.

18:47

0:1, 14:12 Płynną akcję bełchatowian kończy Mariusz Wlazły.

18:48

0:1, 15:13 Aleksandar Atanasijević myli się w polu zagrywki.

18:49

0:1, 16:13 Facundo Conte atakuje po bloku rywali. Trzy punkty zaliczki Skry na drugiej przerwie.

18:50

0:1, 17:14 Christian Fromm serwuje w aut.

18:34

0:1, 17:15 Skuteczny atak Aleksandara Atanasijevića.

/ fot. Cyfrasport.

18:53

0:1, 19:15 Rośnie przewaga Skry i trener gości bierze czas.

18:54

0:1, 20:16 Luciano De Cecco serwuje w siatkę. Kolejna zmarnowana zagrywka gości.

18:57

0:1, 22:18 Mariusz Wlazły szczęśliwie wcisnął piłkę w boisko rywali.

18:57

0:1, 23:19 Tym razem Aleksandar Atanasijević serwuje w siatkę.

18:59

0:1, 24:20 Długa wymiana zakończona przez Karola Kłosa. Piłka setowa dla Skry!

19:01

0:1, 24:22 Goście bronią się atakiem Aleksandara Atanasijevića. Również kolejna akcja pada łupem graczy z Perugii. Czas dla Miguela Falaski.

19:02

1:1, 25:22 Za trzecim podejściem Skra kończy seta! Decydujący punkt zdobył Karol Kłos.

19:08

1:1, 0:3 As serwisowy Aleksandara Atanasijevicia. Fatalny początek seta w wykonaniu bełchatowian. Miguel Falasca bierze czas już po trzeciej akcji.

19:09

1:1, 0:4 Aleksandar Atanasijevic - kolejny as!

19:09

1:1, 0:5 Skra wciąż bez punktu...

19:11

1:1, 1:5 Aleksandar Atanasijević atakuje w siatkę, pierwszy punkt dla Skry w tym secie.

19:14

1:1, 3:8 Skuteczny atak Mariusza Wlazłego to jedyny punkt przed pierwszą przerwą dla Skry, nie zdobyty po błedzie rywali. Pozostałe dwa przyniosły gospodarzom pomyłki Aleksandara Atanasijevića i Christiana Fromma... Skuteczny atak Luciano De Cecco daje pięć punktów zaliczki wicemistrzom Włoch na pierwszej przerwie trzeciego seta.

19:15

1:1, 5:9 Skutecznie Michał Winiarski, a w kolejnej akcji as serwisowy Karola Kłosa.

19:18

1:1, 8:12 Skuteczna kontra Mariusza Wlazłego.

19:20

1:1, 8:15 Skutecznie Christian Fromm. Rośnie przewaga gości.

19:24

1:1, 11:15 Zmarnowany serwis Aleksandara Atanasijevića oraz skuteczne ataki Michała Winiarskiego i Facundo Conte i przewaga gości maleje. O czas prosi Nikola Grbić.

19:26

1:1, 13:16 Kolejna długa wymiana. Thomas Beretta ustala wynik na drugiej przerwie.

19:28

1:1, 16:17 Myli się w ataku Aleksandar Atanasijević, już tylko punkt straty Skry...

19:30

1:1, 18:19 Aleksandar Atanasijević zablokowany!

19:32

1:1, 19:19 Nerwy puszczają gościom. Aleksandar Atanasijević dyskutuje z sędziami za co otrzymuje czerwoną kartkę. Punkt dla Skry w tej sytuacji! Nikola Grbić birze czas, by uspokoić podopiecznych.

19:33

1:1, 22:19 Seria punktów dla Skry! As serwisowy Karola Kłosa daje bełchatowianom trzy punkty zaliczki.

19:35

1:1, 23:20 Aleksandar Atanasijević upada na parkiet, ale uraz nie okazuje się groźny i Serb po chwili wraca do gry.

19:36

1;1, 24:21 Kolejna znakomita akcja Michała Winiarskiego i piłka setowa dla gospodarzy!

19:37

1:1, 24:23 Goście się bronią. Autowy atak Facundo Conte.

19:39

2:1, 25:23 Aleksandar Atanasijević serwuje w aut! Skra wygrywa trzeciego seta. Jeszcze jeden i bełchatowianie zameldują sięw Final Four w Berlinie!

19:43

2:1, 1:0 Facundo Conte otwiera wynik czwartego seta!

19:43

2:1, 2:1 Christian Fromm skutecznie z lewego skrzydła po skosie.

19:47

2:1, 6:3 Zła passa Aleksandara Atanasijevića trwa. Serb zagrywa w środek siatki, a w kolejnej akcji jego atak zatrzymuje Karol Kłos! Gdy w kolejnej akcji przez blok mistrzów Polski nie przebija się Christian Fromm, opiekun Sir Safety Perugia bierze czas.

19:51

2:1, 8:6 Aleksandar Atanasijević po bloku w aut, ale goście mylą się w kolejnej akcji. Dwa punkty zaliczki Skry na pierwszej przerwie.

19:55

2:1, 10:10 Autowy atak bełchatowian. Miguel Falasca ukarany żłółtą kartką za protesty.

19:56

2:1, 12:10 Facundo Conte zatrzymał atak Aleksandara Atanasijevića.

19:59

2:1, 16:13 Efektowna kiwka Michała Winiarskiego daje gospodarzom trzy punkty zaliczki na drugiej przerwie!

20:00

2:1, 17:14 Luciano De Cecco psuje zagrywkę.

20:01

2:1, 18:14 Michał Winiarski zaskakuje przyjmujących rywali zagrywką!

20:03

2:1, 19:15 Michał Winiarski serwuje w aut po przerwie na prośbę Nikoli Grbića.

20:05

2:1, 22:15 To nie jest najlepszy dzień Aleksandara Atanasijevića...

18:34

2:1, 25:18 Karol Kłos daje Skrze piłkę meczową, a Nicolas Marechal kończy seta asem serwisowym! SKRA W FINAL FOUR LIGI MISTRZÓW!

/ fot. Cyfrasport

20:11

3:1, 25:18! PGE SKRA BEŁCHATÓW W FINAL FOUR! O 20.30 rozpoczynamy w Polsacie Sport transmisję z meczu Asseco Resovii Rzeszów z Lokomotivem Nowosybirsk.