Poznamy pierwszą w historii mistrzynię Polski w skokach narciarskich

Magdalena Pałasz zwyciężyła podczas pierwszych w historii Letnich Mistrzostw Polski Kobiet w skokach narciarskich w Szczyrku. Srebro wywalczyła Joanna Szwab a brąz - Kinga Rajda

Po raz pierwszy o krajowy championat w skokach narciarskich zimą rywalizowały będą panie. W sobotę wystartują na skoczni HS 77 w Szczyrku Skalite – powiedział wiceprezes PZN Andrzej Wąsowicz. 24 i 25 marca w Zakopanym o krajowy prymat powalczą panowie.

W Szczyrku wystartuje m.in. Magdalena Pałasz. W październiku ubiegłego roku na szczyrkowskiej skoczni HS 77 zdobyła historyczny tytuł mistrzowski podczas pierwszego championatu letniego. Tytuł wicemistrzowski wywalczyła wówczas Joanna Szwab, a na najniższym stopniu podium stanęła 14-letnia Kinga Rajda. W zawodach wystąpiło trzynaście zawodniczek.

Wiceprezes dodał, że panowie o medale mistrzostw Polski rywalizowali będą po zakończeniu cyklu PŚ w Planicy. - Mistrzostwa Polski odbędą się 24 i 25 marca na Wielkiej Krokwi w Zakopanym. Na wtorek zaplanowano konkurs indywidualny, a na środę drużynowy – powiedział.

W ubiegłorocznych MP pod nieobecność Kamila Stocha zwyciężył Piotr Żyła. Wicemistrzem został Adam Ruda, a brąz wywalczył Jan Ziobro.

W najbliższy weekend o krajowy prymat rywalizowali będą w Beskidach również zawodnicy w kombinacji norweskiej. Dwuboiści w sobotę zmierzą się na skoczni. Dzień później do pokonania będą mieli 10 km trasę biegową na Kubalonce.