Zwycięstwo Watabe na Puchar za słabe

Podium Pucharu Świata w komplecie

Japończyk Akito Watabe wygrał w Oslo ostatnie w tym sezonie zawody Pucharu Świata w kombinacji norweskiej. W klasyfikacji generalnej zajął drugą pozycję. Po raz trzeci z rzędu triumfował Niemiec Eric Frenzel.

26-letni Watabe, wicemistrz olimpijski z Soczi, odniósł w sobotę siódme zwycięstwo w karierze. Drugi ze stratą 9 s był Niemiec Johannes Rydzek, a trzeci Włoch Alessandro Pittin (18,6). Na czwartej pozycji uplasował się Frenzel. Polacy nie startowali.

Prowadzący po konkursie skoków Francuz Maxime Laheurte ostatecznie sklasyfikowany został na szóstej lokacie. W biegu na 15 km najlepszy czas uzyskał Pittin; na półmetku zawodów był dopiero 25.

W klasyfikacji końcowej PŚ, za Frenzelem znaleźli się Watabe i Rydzek. Adam Cieślar zajął 68. miejsce.