Żyła wygrał kwalifikacje w Oslo. Trzech Polaków w konkursie

Piotr Żyła, który wylądował na 130. m, wygrał kwalifikacje do niedzielnego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w Oslo. W zawodach wezmą również udział Kamil Stoch i Klemens Murańka, a odpadł Jan Ziobro. Na 13. pozycji znalazł się Murańka, który uzyskał 120 m. Ziobro wylądował o 18,5 m bliżej i uplasował się na 49. miejscu.

Stoch, mimo że miał zagwarantowany udział w konkursie dzięki pozycji w klasyfikacji generalnej, oddał skok i uzyskał 132 m. Najdłuższą próbę z czołowej "10" PŚ zanotował Norweg Rune Velta - 135,5 m. Z zawodników, którzy musieli walczyć w kwalifikacjach, najdalej poleciał zaś Japończyk Taku Takeuchi - 133,5 m - ale nie ustał próby.

W sobotnim konkursie w Oslo triumfował Niemiec Severin Freund. Stoch zajął piąte miejsce, a tuż za nim uplasował się Żyła. Murańka został sklasyfikowany na 18. miejscu, a Ziobro - który w finałowej serii zaliczył niegroźny upadek przy lądowaniu - był 28.