Bezradny Fabian. Trzy punkty The Reds w Walii

Swansea długo prowadziła równorzędny bój z Liverpoolem, jednak łut szczęścia sprawił, że Jordan Henderson zdobył jedyną bramkę na Liberty Stadium. Łukasz Fabiański kilkukrotnie powstrzymał przyjezdnych, jednak był bezradny przy przypadkowym trafieniu kapitana The Reds.

Liverpool od początku nie potrafił zawiązać składnej gry przy wielkiej ulewie w Swansea. Pierwsza połowa to popis bezradności podopiecznych Brendana Rodgersa, a najjaśniejszą postacią zespołu w czerwonych koszulkach był bramkarz, Simon Mignolet. Świetnie okazje Łabędzi mieli chociażby Bafetimbi Gomis i Gylfi Sigurdsson, który znakomicie uderzył z dystansu, a Mignolet wyciągnął się jak struna i ledwo wybił piłkę na rzut rożny. Walijski zespół przeważał, spychając Liverpool do defensywy, jednak pierwsza połowa nie przyniosła goli.

Łukasz Fabiański miał pierwszą okazję do wykazania się w 58. minucie. Z prawej strony pola karnego płasko w krótki róg uderzał Coutinho, a polski bramkarz był ustawiony bezbłędnie. Liverpool przejął inicjatywę i niespełna dziesięć minut później zagrożenie stworzył Joe Allen, jednak piłka poleciała wprost w ręce Polaka.

Na tym jednak szczęście Fabiańskiego się skończyło: kolejna ciekawa akcja The Reds przyniosła otwierającego gola. Kapitalne zagranie Raheema Sterlinga wyprowadziła pędzącego Jordana Hendersona sam na sam z Polakiem, a ostatni stoper - Chico Flores próbując interweniować, tak nabił nogę Anglika, że… piłka z dużą mocą wpadła nad bezradnym Fabiańskim. 1:0 dla gości!

Gospodarze do końca meczu starali się wyrównać, ale dobrze ustawiony Liverpool nie pozwolił Łabędziom na stworzenie sobie dogodnych szans. W ostatniej minucie dogodną sytuację na podwyższenie wyniku miał jeszcze Daniel Sturridge, jednak trafił w słupek. To pierwsze zwycięstwo Liverpoolu na Liberty Stadium. Zespół Rodgersa utrzymuje niewielki dystans do podium, a za tydzień stoczy bezpośredni bój z Manchesterem United.

Swansea City - Liverpool FC 0:1 (0:0)