Klęska mistrzów Polski. Twierdza Bełchatów zdobyta po raz drugi!

W trzecim spotkaniu półfinału PlusLigi PGE Skra Bełchatów przegrała we własnej hali z Lotosem Treflem Gdańsk 0:3. Mistrzowie Polski zostali zdeklasowani przez ekipę Andrei Anastasiego. W każdym z trzech setów gospodarze wyraźnie przegrywali od pierwszych akcji i nie byli w stanie odrobić strat.

W poprzednich półfinałowych meczach między tymi drużynami zarówno PGE Skra, jak i Lotos Trefl wygrywali na wyjazdach. Na początek rywalizacji Skra przegrała we własnej hali 2:3 (25:22, 30:32, 25:21, 22:25, 10:15). W drugim spotkaniu mistrzowie Polski zdołali zrewanżować się rywalom. Lotos przegrał w Ergo Arenie 1:3 (18:25, 25:16, 26:28, 22:25).

Premierowa odsłona trzeciej konfrontacji zakończyła się zwycięstwem gości, którzy mieli przewagę od początku spotkania. Prowadzili na pierwszej (5:8) i drugiej (12:16) przerwie technicznej, później powiększyli zaliczkę nawet do siedmiu punktów (12:19) i mimo kilku błędów w końcówce zdołali wygrać tę partię.

W drugim secie bez zmian. Gdańszczanie szybko wypracowali sobie kilkupunktową zaliczkę (3:8, 12:16). Zagubieni gospodarze starali się jeszcze nawiązać walkę, ale bez rezultatu. Wyraźnie niedysponowany Mariusz Wlazły próbował szarpnąć zagrywką w środkowej części seta, ale nawet jego as serwisowy nie wstrząsnął rywalami. Mistrzowie Polski jeszcze w końcówce zmniejszyli straty, ale goście nie pozwolili już odebrać sobie zwycięstwa.

Trzecia odsłona również nie przyniosła zwrotu akcji. Błędy gospodarzy i skuteczne ataki Mateusza Miki, Murphy Troya i Sebastiana Schwarza doprowadziły podopiecznych Andrei Anastasiego do końcowego triumfu. Najlepszym zawodnikiem (MVP) spotkania został wybrany Wojciech Grzyb.

Trzeci mecz półfinałowy:

PGE Skra Bełchatów - Lotos Trefl Gdańsk 0:3 (21:25, 21:25, 19:25)

PGE Skra: Andrzej Wrona, Mariusz Wlazły, Nicolas Marechal, Karol Kłos, Nicolas Uriarte, Facundo Conte - Ferdinand Tille (libero), Kacper Piechocki (libero) - Maciej Muzaj, Aleksa Brdjovic, Srecko Lisinac, Wojciech Włodarczyk.
Lotos Trefl: Marco Falaschi, Mateusz Mika, Bartosz Gawryszewski, Murphy Troy, Sebastian Schwarz, Wojciech Grzyb, - Piotr Gacek (libero) - Mateusz Czunkiewicz, Przemysław Stępień, Damian Schulz.

Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw) 2-1 dla Lotosu Trefla Gdańsk. Kolejne spotkanie 4 kwietnia w Gdańsku.