W niedzielę rozpoczynamy zgrupowanie w Cetniewie, w którym uczestniczyć będą także zawodniczki z Francji i Azerbejdżanu. Natomiast od 2 kwietnia w trzydniowych zawodach w szwedzkim Oskarshamn uczestniczyć będą Aneta Rygielska (60 kg, Pomorzanin Toruń), Kinga Siwa (60 kg, SAKO Gdańsk) i Elżbieta Wójcik (75 kg, Róża Karlino) - powiedzia Pasiak.

 

Oprócz tych zawodniczek, w nadmorskim obozie uczestniczyć będą Angelika Grońska (48 kg, 06 Kleofas Katowice), Ewelina Wicherska (51 kg, PKB Poznań), Laura Grzyb (54 kg, BKS Jastrzębie-Zdrój), Kinga Szlachcic (60 kg, Boxing Zielona Góra) i Lidia Fidura (75 kg, Carbo Gliwice).

 

W dniach 22-26 kwietnia będziemy w Niemczech, gdzie rozegramy dwa mecze towarzyskie - z reprezentacją gospodarzy i Rosji. W Schwerinie planowanych jest siedem kategorii wagowych - 48, 51, 54, 60, 64 i 75 kg. Skład podam po zgrupowaniu w Cetniewie - dodał szkoleniowiec.

 

Na przełomie kwietnia i maja w miejscowości Karlino odbędą się mistrzostwa kraju, zaś w dniach 4-10 maja kadrowiczki wystartują w turnieju w Hiszpanii. Po powrocie treningi odbywać się będą w Zakopanem i Cetniewie, zaś na igrzyska europejskie do Baku pojadą Sandra Drabik (51 kg), Ewelina Wicherska (54 kg), Kinga Siwa (64 kg) i Lidia Fidura (75 kg). One wywalczyły prawo występu w tej imprezie" - stwierdził Pasiak.

 

Polskie pięściarki przygotowują się do igrzysk w Rio de Janeiro. W 2012 roku w zawodach olimpijskich w Londynie polski boks reprezentowała tylko Karolina Michalczuk. W 2016 roku już w lutym odbędą się mistrzostwa świata w Kazachstanie, które będą kwalifikacją do IO