Anna Fenninger zdobyła Kryształową Kulę

Anna Fenninger wygrała niedzielny slalom gigant w kończących sezon zawodach alpejskiego Pucharu Świata w Meribel i zdobyła Kryształową Kulę. W klasyfikacji generalnej o 22 punkty wyprzedziła Słowenkę Tinę Maze.

Austriaczka prowadziła już po pierwszym przejeździe slalomu giganta i miała 0,27 s przewagi nad Maze. Ostatecznie druga była Eva-Maria Brem (0,38), a trzecia Maze (0,46).

To był 14. triumf Fenninger w zawodach Pucharu Świata, a szósty w tym sezonie. Wicemistrzyni olimpijska okazała się także najlepsza w klasyfikacji slalomu giganta.

Austriaczka ma dopiero 25 lat, a w narciarstwie alpejskim osiągnęła już wszystko. Jest mistrzynią olimpijską (supergigant), trzykrotną triumfatorką MŚ (superkombinacja, supergigant i gigant). Od 2011 roku nieprzerwanie zdobywa przynajmniej jeden medal mistrzowskiej imprezy.

Prywatnie związana jest ze snowboardzistą Manuelem Veithem. Uwielbia jazdę na motorze i gepardy. Kask, w którym zdobyła w Soczi olimpijskie złoto, znajduje się teraz w rezerwacie tych dzikich kotów w Namibii.