Pierwsza gorzka pigułka nowego szkoleniowca Piasta

Nowy trener piłkarzy Piasta Gliwice Radoslav Latal zdecydował o wyjeździe zespołu na krótkie zgrupowanie do Rybnika w celu poprawy kondycji zawodników. O brakach w tej materii mówił po ostatnim meczu z Koroną.

Czeski szkoleniowiec zastąpił zwolnionego Hiszpana Angela Pereza Garcię. Zadebiutował w nowej roli podczas niedzielnego meczu z Koroną Kielce, przegranego przez Piasta w Gliwicach 1:2.

Po tym spotkaniu nie szczędził swoim piłkarzom gorzkich słów.

- Trochę zawiedli zawodnicy, od których więcej oczekiwałem w ataku. Liczyłem w ofensywie na coś więcej. Z niektórymi graczami będę musiał porozmawiać, żeby poprawić sytuację. Niektórzy moi piłkarze już w 60. minucie domagali się zmiany. (…). Będziemy musieli popracować nad przygotowaniem fizycznym – skomentował Czech.

Pobyt ekipy Piasta w Rybniku–Kamieniu potrwa od wtorku do piątku. Ma też pomóc trenerowi w lepszym poznaniu graczy.

Celem Piasta jest awans do czołowej ósemki ekstraklasy. Po porażce z Koroną gliwiczanie zajmują 12. miejsce. Do górnej połowy tabeli tracą pięć punktów.

Najbliższym rywalem zespołu Latala będzie na wyjeździe 4 kwietnia lider - Legia Warszawa.

Jesienny mecz tych drużyn w Gliwicach zakończył się niespodziewaną wygraną gospodarzy 3:1 po trzech trafieniach Kamila Wilczka.

Angel Perez Garcia zaliczył ten wynik do grupy „resultados historicos”, ale nie dotrwał na stanowisku do rewanżu.