Paterski stracił koszulkę lidera

Maciej Paterski

Włoch Domenico Pozzovivo z ekipy AG2R wygrał w Gironie trzeci etap wyścigu kolarskiego Dookoła Katalonii. Koszulkę lidera stracił triumfator pierwszego odcinka Maciej Paterski (CCC Sprandi Polkowice). Polak spadł na drugie miejsce. Prowadzi Francuz Pierre Roland (Europcar).

Pozzovivo o trzy sekundy wyprzedził sześcioosobową grupę. Drugi finiszował Irlandczyk Daniel Martin (Cannondale-Garmin), a trzeci Kolumbijczyk Rigoberto Uran (Etixx-Quick-Step).

Podczas wymagającego, górskiego etapu, liczącego 156,6 km, Paterski nie wytrzymał tempa najlepszych kolarzy. Do mety dotarł 42., 1.34 min po zwycięzcy. W "generalce" jest drugi ze stratą 1.08 min do Rollanda. Francuz zajął w środę 20. miejsce - 22 s straty.

Taki sam czas miał najlepszy tego dnia z Polaków - Przemysław Niemiec (Lampre-Merida), który był 27.

Już na pierwszym podjeździe pierwszej kategorii ekipa Tinkoff-Saxo narzuciła bardzo wysokie tempo i peleton się poszarpał. Z powodu kraksy powstała w peletonie dziura. Maciej został w drugiej grupie i później trudno było nadrobić straty - powiedział po etapie Piotr Wadecki, dyrektor sportowy grupy CCC Sprandi Polkowice.

Wciąż mamy czerwoną koszulkę klasyfikacji górskiej, ale nie jest to nasz główny cel. Uważam, że Maciek jest w stanie ukończyć wyścig wysoko w klasyfikacji generalnej - dodał.

Siedmioetapowy wyścig Dookoła Katalonii ma najwyższą kategorię UCI. Rywalizacja zakończy się w niedzielę w Barcelonie.