Kiedy w studio zacznie się rozmowa, do meczu w Dublinie pozostanie już tylko kilka godzin. Cała piłkarska Polska będzie się zastanawiać, w jakim składzie wystąpi drużyna Adama Nawałki i jaką taktykę przygotował selekcjoner. W studio Cafe Futbol zasiądą dwaj byli reprezentanci Polski.

 

Tomasz Frankowski to jeden z najskuteczniejszych napastników w historii polskiej piłki. Jego spokój pod bramką imponował do tego stopnia, że Franciszek Smuda włączył go do sztabu przed Euro 2012 i mianował trenerem napastników. Były zawodnik m.in. Jagiellonii Białystok i Wisły Kraków będzie mógł opowiedzieć, jak radzić sobie z większymi i silniejszymi rywalami, bo tak wyglądała niemal cała jego kariera. Wielokrotnie walczył z obrońcami z Wysp Brytyjskich (w latach 2006-2007 był zawodnikiem Wolverhampton), grał też przeciwko reprezentacjom: Anglii (gol w 2005 roku, w el. MŚ) Walii (gol w 2004 roku, w el. MŚ.), Irlandii Płn.

 

Przed meczem z Irlandią wiele kontrowersji budziła także pozycja bramkarza. Czy może bronić Wojciech Szczęsny, który w klubie jest rezerwowym? Czy między słupkami powinien stanąć Artur Boruc, a może Łukasz Fabiański? Adam Matysek na pewno ma na ten temat wiele do powiedzenia. Sam, tuż przed mistrzostwami świata w Korei i Japonii podpisał kontrakt z Zagłębiem Lubin, żeby tylko występować w klubie i zwiększyć swoje szanse na mundial.