- Zyskaliśmy zawodnika o ogromnym doświadczeniu. W reprezentacji jest ostoją w obronie, dlatego będzie dla nas dużą pomocą i wzmocnieniem - podkreślił cytowany w komunikacie zamieszczonym na stronie HSV dyrektor generalny niemieckiego klubu Christian Fitzek.

W drugiej połowie marca prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce Andrzej Kraśnicki przyznał, że tylko podpisów brakuje pod trójstronną umową, na mocy której selekcjoner męskiej reprezentacji biało-czerwonych Michael Biegler będzie równolegle trenerem HSV.

Mierzący dwa metry Grabarczyk ma dorobku sześć tytułów mistrza Polski i dziewięć triumfów w krajowym pucharze. Sukcesy te odnotował jako zawodnik kieleckiej drużyny. Wcześniej bronił barw zespołów Olsztyn Warmia i SMS Gdańsk.

W 2013 roku wraz z Vive wywalczył trzecie miejsce w Lidze Mistrzów. Wówczas w tych rozgrywkach najlepsza była ekipa z Hamburga, z Marcinem Lijewskim w składzie. W zespole tym grał także w przeszłości młodszy brat tego ostatniego - Krzysztof.

W reprezentacji Grabarczyk wystąpił w 78 meczach. W dorobku ma m.in. wywalczony w tym roku brązowy medal mistrzostw świata.