Polskie piłkarki zwyciężyły Finlandię 3:1

Piłkarska reprezentacja Polski kobiet pokonała Finlandię 3:1 (1:0) w towarzyskim meczu rozegranym w Eerikkila. Bramki dla biało-czerwonych zdobyły: Ewelina Kamczyk (40), Natalia Chudzik (58) i Dominika Grabowska (89).

W pierwszej połowie to my mieliśmy przewagę, prowadziliśmy do przerwy. W drugiej części Finki nas zdominowały, ale udało się odeprzeć te ataki, zdobyć kolejne dwa gole i wygrać. Przy stanie 2:1 Anna Szymańska obroniła rzut karny. Teraz zapominamy o tym spotkaniu, wracamy do kraju i w czwartek spotkanie w Ząbkach z zespołem Francji - powiedział trener Wojciech Basiuk.

Francja przyjedzie na ten mecz w składzie "B".

Reprezentacja Finlandii w marcowym rankingu FIFA została sklasyfikowana na 24. miejscu, Polska na 32., a Francja była trzecia.

Biało-czerwone zaczęły tegoroczną serię gier towarzyskich od wyjazdowej porażki z Islandią U23 1:3, potem pokonały na Węgrzech drużynę gospodarzy 7:2 i wygrały bez straty gola turniej w Chorwacji (2:0 z Irlandią Północną, 0:0 z Chorwacją, 2:0 z Rumunią i 2:0 ze Słowacją).

Kadra przygotowuje się do startujących jesienią eliminacji mistrzostw Europy 2017. Finałowy turniej z udziałem 16 zespołów odbędzie się w Holandii. Losowanie grup - 20 kwietnia.