Pojedynek Linette, która do głównej drabinki dostała się z kwalifikacji, z Giorgi rozpocznie się najwcześniej o godz. 16. Będzie to pierwsza konfrontacja tych zawodniczek.

 

23-letnia Polka w pierwszej rundzie pokonała Niemkę Anne-Lenę Friedsam 7:6 (7-5), 6:4. Starsza o rok Włoszka męczyła się z Czeszką Denisą Allertovą, z którą wygrała 7:5, 4:6, 6:4.

 

Na korzyść reprezentantki Italii przemawia pozycja w rankingu WTA (Giorgi jest 34. rakietą świata, Linette – 106.) oraz wyniki osiągane dotychczas w Katowicach. Polka w poprzedniej edycji imprezy przegrała mecz otwarcia, a w 2013 roku nie przeszła eliminacji. Jej środowa rywalka rok temu dotarła do finału.

 

Linette kilka godzin później (najwcześniej o godz. 20) przystąpi po raz drugi tego dnia do walki o czołową ósemkę, tym razem w grze podwójnej. Wraz z Francuzką Alize Cornet, triumfatorką turnieju w Katowicach w singlu sprzed roku, zmierzy się z austriacko-francuskim duetem Sandra Klemenschits - Laura Thorpe.

 

Z Polek do 1/8 finału gry pojedynczej awansowała jeszcze rozstawiona z "jedynką" Agnieszka Radwańska. Krakowianka kolejny mecz – z Belgijką An-Sophie Mestach – zagra w czwartek.