Panel Eksperta to szereg spotkań organizowanych w ramach projektu PGNiG Akademia Małych Mistrzów, który realizowany jest przez Fundację Akademia Sportu, Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Swój udział w tym wydarzeniu potwierdził polski koszykarz - Adam Wójcik.

Impreza zapewnia nie tylko bierne, ale także czynne uczestnictwo. Najpierw podczas pierwszego panelu zapraszamy wszystkich do wspólnego kibicowania biorącym udział w treningu piłki ręcznej dzieciom, który rozpocznie się o godzinie 10. Następnie, nie tylko najmłodszych, ale całe rodziny zachęcamy do rozmowy motywacyjnej z Arturem Siódmiakiem oraz zaproszonym gościem.

„Wspólnie będziemy chcieli przekazać najmłodszym sportowcom pewne uniwersalne wartości. Ten edukacyjno-wychowawczy panel ma ich motywować, uświadomić pewne rzeczy oraz wskazać drogę, aby osiągnęli więcej niż inni. Tylko wtedy stajemy się „Mistrzami”, i to nie tylko w sporcie. A po imprezie zapraszamy wszystkich do indywidualnych rozmów oraz po autograf i wspólne zdjęcie” – dodał „Siódym”.

W kolejnej części spotkania „PGNiG Akademia Małych Mistrzów- Panel Eksperta” odbędzie się wykład z  psychologiem sportu. Tematem przewodnim spotkania będzie „ Piłka ręczna jako droga do realizacji marzeń”.

Po skończonym wykładzie przyjdzie czas na rozmowę z dietetykiem: „Sport wyzwaniem dla naszego organizmu”. Podczas trwania tego panelu zarówno rodzice i dzieci usłyszą od dietetyka jak właściwa dieta, zdrowy styl życia wpływa na wyniki sportowe. Dietetyk będzie przestrzegał  także przed działaniem używek na młody organizm i karierę sportową.

 

„Szczegółowy projekt zadania „PGNiG Akademia Małych Mistrzów – Panel Eksperta” doskonale wpisuje się w ministerialny projekt „Stop zwolnieniom z wf-u”, którego jestem również ambasadorem. Ministerstwo Sportu i Turystyki poprzez kampanię „Stop zwolnieniom z wf-u” uświadamia rodziców o roli zajęć sportowych w życiu dziecka, walczy z plagą zwolnień z wf-u, oraz kreowaniem postrzegania sportu jako coś naturalnego. Moja Akademia realizuje wiele inicjatyw pro sportowych, w których cele społecznej odpowiedzialności biznesu są zbieżne z zapisami statutowymi założonej przeze mnie Fundacji Sportu. Cieszę się, że przy realizacji tych pomysłów możemy liczyć na przychylność nie tylko Ministerstwa, ale również spółki The World Games 2017, która jest partnerem lokalnym PGNiG Akademii małych Mistrzów we Wrocławiu.” - podsumował Artur Siódmiak.  
 
     

Program czasowy imprezy:

 

10.00 -11.00 - TRENING PIŁKI RĘCZNEJ
11.10-11.45 - ROZMOWA MOTYWACYJNA Z ARTUREM SIÓDMIKIEM ORAZ GWIAZDĄ SPORTU
11.50-12.20 - WYKŁAD PSYCHLOGA SPORTU
12.30-13.00 - ROZMOWA Z DIETETYKIEM

    

Zapraszam serdecznie na to wydarzenie w niedzielę 12 kwietnia 2015 o godzinie 10.00 do Szkoły Podstawowej nr 109 przy ul. Inżynierskiej 49 we Wrocławiu.