PŚ w pięcioboju nowoczesnym - Polki w czołówce

Oktawia Nowacka zajęła w Rzymie 5. miejsce

Oktawia Nowacka zajęła piąte miejsce w zawodach Pucharu Świata w pięcioboju nowoczesnym w Rzymie. Siódma była Anna Maliszewska, ósma Aleksandra Skarzyńska, a 26. Natalia Hachulska. Zwyciężyła Litwinka Laura Asadauskaite.

Asadauskaite - mistrzyni olimpijska z Londynu - uzyskała 1349 pkt i wyprzedziła Węgierkę Zsofię Foldhazi - 1340 pkt i reprezentującą Rosję Donatę Rimsaite - 1336.

24-letnia Nowacka (Stowarzyszenie Pięciobój Polski - CWKS Legia Warszawa) uzyskała 1331 pkt, a swoją wysoką piątą pozycję zawdzięcza przede wszystkim świetniej postawie w szermierce, w której zajęła trzecią lokatę. Wyniki pozostałych Polek: 7. Maliszewska (UKS Żoliborz Warszawa) - 1320, 8. Aleksandra Skarzyńska - 1319, 26. Natalia Hachulska (obie UKS G-8 Bielany Warszawa) - 1252.