Schmiedlova pierwszą finalistką turnieju WTA w Katowicach

Rozstawiona z "ósemką" Anna Schmiedlova pokonała Belgijkę Alison Van Uytvanck 6:4, 6:1 w półfinale turnieju WTA w Katowicach (pula nagród 250 tys. dol.). Słowacka tenisistka po raz drugi w karierze zagra w decydującym spotkaniu imprezy tej rangi.

Mecz dwóch 21-letnich zawodniczek nieco emocji przyniósł tylko w pierwszej połowie inauguracyjnego seta. Gdy 67. w światowym rankingu Schmiedlova zanotowała przełamanie w piątym gemie i objęła prowadzenie 3:2, spotkanie stało się dość jednostronne. Dobrze radząca sobie z poprzednimi rywalkami w Katowicach Van Uytvanck (105.) teraz była przeważnie bezradna wobec konsekwentnej gry Słowaczki.

Schmiedlova w ćwierćfinale wyeliminowała rozstawioną z numerem drugim Alize Cornet. Miała jednak ułatwione zadanie, bowiem broniąca tytułu Francuzka doznała w tym spotkaniu kontuzji uda.

21-letnia tenisistka po raz drugi w karierze wystąpi w finale imprezy WTA. Po raz pierwszy udało jej się to w tym sezonie w Rio de Janeiro. Wówczas w decydującym spotkaniu musiała uznać wyższość rywalki.

W niedzielę w Spodku zmierzy się ze zwyciężczynią pojedynku między rozstawioną z numerem pierwszym Agnieszką Radwańską i Włoszką Camilą Giorgi (3.). Początek meczu z udziałem krakowianki zaplanowano na godz. 19.