Szybkie zwycięstwo Muszynianek

Pierwszy mecz półfinałowy Orlen Ligi dla Muszynianek. Polski Cukier pokonał Atom Trefl Sopot 3:0. Stawką rywalizacji jest awans do finału.

Siatkarki PGE Atomu Trefl bez walki przegrały 0:3 pierwszy półfinałowy mecz z Polskim Cukrem Muszynianką. To jednostronne spotkanie obejrzał trener reprezentacji Polski Jacek Nawrocki.

Niespodziewany sukces przyjezdne w dużej mierze zawdzięczają bardzo dobrej zagrywce oraz ofiarnej postawie w obronie. Poza tym zespół gości miał zdecydowanie więcej czasu na przygotowanie do tej konfrontacji - ćwierćfinałową rywalizację z Tauronem Banimex MKS Dąbrową Górniczą zakończył bowiem 22 marca, natomiast sopocianki w sobotę rozegrały rewanżowe spotkanie w finale Pucharu CEV.

W inauguracyjnym secie po dwóch atakach z rzędu Karoliny Różyckiej zawodniczki z Muszyny objęły prowadzenie 16:9 i wysoką przewagę utrzymywały do końca tej partii. Katarzyna Zaroślińska, do której kierowana była większość piłek, nie była bowiem w stanie w pojedynkę przeciwstawić się drużynie rywalek. A decydujący punkt przyjezdne zdobyły po autowej zagrywce Brittnee Cooper,

W drugim secie siatkarki PGE Atomu Trefl przegrywały 1:4, a następnie 6:10, jednak po dwóch asach serwisowych Klaudii Kaczorowskiej zrobiło się 16:14 dla gospodyń. Kiedy po bloku Mai Tokarskiej na Katie Carter sopocianki wyszły na prowadzenie 20:17 wydawało się, że niebawem doprowadzą do remisu.

Tymczasem zawodniczki Polskiego Cukru Muszynianki zdobyły siedem punktów z rzędu. Gospodynie, a zwłaszcza Charlotte Leys, miały problemy z przyjęciem zagrywki Natalii Kurnikowskiej, zablokowane zostały także Zaroślińska oraz Falyn Fonoimoana i ekipa trenera Bogdana Serwińskiego wyszła na prowadzenie 24:20. Zwycięstwo w drugim secie zapewniło jej zagranie Carter.

W trzeciej partii podopieczne trenera Lorenzo Micellego były całkowicie bezradne. Sopocianki nadal fatalnie przyjmowały zagrywkę oraz miały ogromne kłopoty ze skończeniem swoich akcji. Po trzech kolejnych atakach Kurnikowskiej siatkarki z Muszyny, które nie uznawały w defensywie straconych piłek, wygrywały już 19:11. Ich w pełni zasłużony triumf przypieczętował atak Carter, która uznana została za najlepszą zawodniczkę spotkania.

Pierwszy mecz półfinałowy: PGE Atom Trefl Sopot - Polski Cukier Muszynianka Muszyna 0:3 (20:25, 22:25, 15:25).

Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw) 1-0 dla Muszynianki. Drugi mecz w piątek (godz. 20) w Sopocie.

PGE Atom Trefl Sopot: Izabela Bełcik, Brittnee Cooper, Klaudia Kaczorowska, Charlotte Leys, Zuzanna Efimienko, Katarzyna Zaroślińska - Agata Durajczyk (libero) – Maja Tokarska, Anna Miros, Falyn Fonoimoana,.

Polski Cukier Muszynianka Muszyna: Natalia Kurnikowska, Ivana Plchotova, Katie Carter, Karolina Różycka, Justyna Sosnowska, Danica Radenkovic - Paulina Maj-Erwardt (libero).