Pokaz mocy Djoko i wojna po hiszpańsku. Zobacz skróty

Po czwartkowych sensacjach na kortach w Monte Carlo, tym razem faworyci nie zawiedli. Pewnie wygrał Novak Djoković, w hiszpańskim pojedynku lepszy był Rafa Nadal, a kolejny pokaz siły dał Gael Monfils.

Gael Monfils, który w 1/8 finału turnieju ATP Masters 1000 w Monte Carlo niespodziewanie pokonał Rogera Federera, w piątek podtrzymał dobrą passę i wygrał z Grigorem Dimitrovem 6:1, 6:3. Francuz znakomicie czytał zagrywkę rywala i zmuszał go do błędów - niemal bezbłędnie kończył też prowadzone przez siebie wymiany. Bułgar nie potrafił złapać rytmu, czego skutkiem tylko cztery ugrane gemy. Monfils z orkiestrą melduje się w półfinale, gdzie czekał na niego Tomas Berdych.

Czech może mówić o szczęściu, bowiem dostał dzisiaj osłabionego Milosa Raonicia, który zmuszony był skreczować już w pierwszym secie przy stanie 2:5. Kanadyjczyk narzekał na ból stopy, a w jego grze dało się odczuć pewną asekurację i brak ryzyka. Berdych w trakcie tych siedmiu gemów był zdecydowanie lepszy i jutro spróbuje powstrzymać widowiskowego Monfilsa.

Po drugiej stronie drabinki zmierzą się Novak Djoković i Rafael Nadal. Obaj stoczyli dziś zupełnie różne pojedynki: Serb bez większego oporu zdeklasował bezradnego Chorwata, Marina Cilicia, który dopiero wraca do stabilnej gry po kontuzji. W pierwszym secie Cilić nie miał nic do powiedzenia - pierwszego gema przy własnym serwisie udało się ugrać dopiero w drugiej partii; Chorwat na zachętę dostał gromkie brawa z trybun. Stać go było jednak tylko na trzy zwycięskie gemy, bowiem w swojej normalnej dyspozycji był Djoković.

Ostatni z ćwierćfinałowych pojedynków był jednocześnie najciekawszym i najbardziej dramatycznym. W hiszpańskiej grze na szczycie zmierzyli się Rafael Nadal i David Ferrer. Bliski zwycięstwa w dwóch setach był Nadal, który przełamywał rywala w większości jego gemów serwisowych. Zryw w ostatnim z możliwych momentów wykonał starszy rodak leworęcznego tenisisty - Ferrer nie poddał się i w niesamowitym stylu wygrał gemy przełamując rywala na 5:5, a potem 7:5 w drugim secie. Pokazał wielką wolę walki, stracił przy tym niestety tyle sił, że w końcówce trzeciej partii złapał zadyszkę i nie nadążał za dynamicznym tenisem Nadala.

Wyniki:

Rafael Nadal (3) - David Ferrer (5) 2:1 (6:4, 5:7, 6:2)
Novak Djokovic (1) - Marin Cilic (8) 2:0 (6:0, 6:3)
Gael Monfils (14) - Grigor Dimitrow (9) 2:0 (6:1, 6:3)
Tomas Berdych (6) - Milos Raonic (4) 5:2 krecz Raonica

Pary półfinałowe:

Gael Monfils vs Tomas Berdych

Rafael Nadal vs Novak Djoković

Transmisje meczów półfinałowych o godz. 17.00 (Polsat Sport News) i o 19.00 (Polsat Sport Extra).

Zobacz skróty meczów w załączonych materiałach wideo!