PP florecistów dla Michała Jandy

Michał Janda mimo 11. miejsca w kończącym zmagania w cyklu turnieju w Warszawie, zdobył Puchar Polski florecistów. W sobotę najlepszy okazał się Paweł Osmański.

Osmański w finale 38. edycji zawodów o Złoty Floret J.M. Rektora Akademii Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego pokonał innego zawodnika Sietomu Macieja Podralskiego 15:11.

Michała Jandę, który w trzech poprzednich turniejach obecnego cyklu PP był zawsze trzeci, wyeliminował klubowy Kolega Filip Płocharski, wygrywając w 1/8 finału 15:10.

Przed ostatnimi zawodami szanse na końcowy sukces miał także Leszej Rajski, który w PP miał na koniec dwa zwycięstwa, ale i jeden słabszy występ. W hali stołecznego AWF ubiegłoroczny mistrz kraju uległ Radosławowi Glonkowi (Sietom) 14:15 i został sklasyfikowany na 13. pozycji.

W klasyfikacji generalnej PP Michał Janda zgromadził 189 pkt i o trzy wyprzedził trzeciego w sobotę swojego brata Piotra oraz o dziewięć Rajskiego.