Powtórka z PlusLigi. Lotos - Resovia w finale Pucharu Polski

W pierwszym spotkaniu półfinałowym Pucharu Polski PGE Skra Bełchatów przegrała 1:3 z Lotosem Treflem Gdańsk. Drugiego finalistę wyłonił mecz Asseco Resovii z Jastrzębskim Węglem, który drużyna z Rzeszowa wygrała 3:1. W finale Pucharu Polski obejrzymy więc finalistów PlusLigi: Lotos zmierzy się w niedzielę o godzinie 13.00 z Resovią.

Oba mecze półfinałowe awizowane były jako rewanże za półfinały PlusLigi. Mistrzowie Polski - siatkarze PGE Skry Bełchatów niespodziewanie przegrali z rewelacją sezonu - Lotosem Treflem Gdańk 1-3 (2:3, 3:1, 0:3, 2:3) i nie obronią tytułu mistrzowskiego. Konfrontacja w Ergo Arenie miała być dla podobiecznych Miguela Falasca okazją do rewanżu, a dla samego trenera kolejną konfrontacją ze swym byłym szkoleniowcem - Andreą Anastasim. Po raz kolejny uczeń nie przerósł mistrza.

Gra obu drużyn na przestrzeni całego spotkanie falowała, zarówno siatkarze Lotosu, jak i Skry punktowali seriami, by później pozwalać rywalowi odrabiać straty. Dwie pierwsze odsłony padły łupem gospodarzy turnieju. Najwięcej emocji przyniósł trzeci set, który Skra wygrała na przewagi 27:25, przedłużając swe nadzieje na finał. W czwartej partii gdańszczanie zbudowali przewagę po drugiej przerwie technicznej i nie oddali jej już do końca meczu. Najlepszym zawodnikiem (MVP) wybrany został Piotr Gacek - libero Lotosu Trefla.

Asseco Resovia Rzeszów w walce o finał PlusLigi pokonała Jastrzębski Węgiel 3-0 (3:1, 3:1, 3:1). W półfinale Pucharu Polski ekipa z Rzeszowa potwierdziła swą wyższość, wygrywając z tym rywalem po raz szósty w obecnym sezonie i po raz czwarty z rzędu wynikiem 3:1 (19:25, 25:18, 25:20, 25:22). Po raz pierwszy po wyleczeniu kontuzji w wyjściowym składzie jastrzębian pojawił się Zbigniew Bartman. Po pierwszej - zdecydowanie wygranej przez Jastrzębski Węgiel odsłonie, powiało niespodzianką. Kolejne sety przyniosły jednak zwycięstwo podopiecznym Andrzeja Kowala, którzy awansowali do trzeciego (po Lidze Mistrzów i PlusLidze) finału w tym sezonie. MVP tej konfrontacji wybrano Jochena Schoepsa.

Transmisja finału Pucharu Polski w Polsacie Sport.