Zagłębie i Wisła Płock coraz bliżej ekstraklasy

Dwie najlepsze drużyny piłkarskiej 1. ligi zgodnie wygrały w sobotę swoje mecze 26. kolejki. KGHM Zagłębie Lubin pokonało u siebie Olimpię Grudziądz 1:0, a Wisła Płock w takim samym stosunku okazała się lepsza na własnym stadionie od GKS Tychy.

Zagłębiu zwycięstwo w 34. minucie zapewnił Łukasz Janoszka. Wisła z broniącymi się przed spadkiem tyszanami męczyła się dłużej. Gola w 87. minucie z rzutu karnego zdobył Krzysztof Janus.

W tabeli lubinianie mają punkt przewagi nad Wisłą. Trzecia Termalica Bruk-Bet Nieciecza traci siedem "oczek", ale swój mecz z Miedzią Legnica rozegra dopiero w niedzielę.

W dole tabeli coraz gorsza sytuacja GKS Tychy, który od zajmującej miejsce barażowe Bytovii Bytów ma pięć punktów mniej. Piłkarze z Pomorza pokonali Dolcan Ząbki 3:2. Ostatni jest Widzew. Łodzianie przegrali w Świnoujściu z Flotą 0:2.