Niezwykły wyczyn Mateusza Hulboja

Niezwykłego wyczynu dokonał hokeista na trawie AZS AWF Poznań Mateusz Hulbój, który w niedzielnym wyjazdowym meczu pierwszej ligi przeciwko Polonii Środa strzelił dla swojego zespołu wszystkie dziewięć bramek, a jego zespół wygrał 9:2.

Rozmiary wygranej poznańskich akademików nie są niespodzianką, ale wyczyn Hulboja robi wrażenie. Reprezentant kraju osiem goli zdobył z akcji, a raz trafił z rzutu karnego. Dzień wcześniej, w meczu z LKS Gąsawa (4:1), hokeista AZS AWF też zaliczył jedno trafienie i z dorobkiem 34 goli zdecydowanie prowadzi w klasyfikacji strzelców.

Wysoką formą zaimponował broniący tytułu Pomorzanin Toruń, który w dwóch weekendowych spotkaniach rozgromił wcale nie najsłabsze ekipy rozgrywek - Start Gniezno 14:1 i LKS Rogowo 15:0.

W Gąsawie w spotkaniu miejscowego LKS z liderem Grunwaldem Poznań zapachniało niespodzianką, bowiem po 35 minutach był remis 1:1. Po przerwie dominacja "Wojskowych" była już zdecydowana i gospodarze przegrali aż 1:7.

Kolejne pojedynki rozegrane zostaną 25 i 26 kwietnia.