Stadion Cracovii zamknięty na jeden mecz

Komisja Ligi poinformowała w poniedziałek o zamknięciu na jeden mecz piłkarskiej ekstraklasy stadionu Cracovii. To efekt wydarzeń, do jakich doszło podczas sobotniego spotkania 28. kolejki z Pogonią Szczecin (0:1). Na oba kluby nałożono także inne kary.

W związku z zachowaniem kibiców gospodarzy (...) na Cracovię nałożono karę zamknięcia całego stadionu dla publiczności w jednym meczu w rozgrywkach ekstraklasy - poinformowano w komunikacie.

Jak wytłumaczono, chodzi o "prezentowanie treści pochwalających przemoc, zaniedbania organizacyjne dopuszczające do wniesienia środków pirotechnicznych oraz rzucanie odpalonych środków pirotechnicznych w kierunku sektora gości".

Poniedziałkowa decyzja oznacza, że przy pustych trybunach odbędzie się mecz Cracovii z PGE GKS Bełchatów.

Ponadto Komisja Ligi nałożyła karę zamknięcia sektora D (sektor tzw. ultras) dla publiczności w jednym meczu w zawieszeniu na 12 miesięcy oraz karę zakazu udziału zorganizowanej grupy kibiców gości w kolejnym meczu z Pogonią w rozgrywkach ekstraklasy. Na Cracovię nałożono także karę finansową w wysokości 30 000 złotych oraz odwieszono karę finansową z 25 listopada 2014 w wysokości 10 000 złotych.

Kary nałożono także na Pogoń. Kibice tego zespołu doprowadzili w sobotę do przerwania meczu na osiem minut.

W związku z zachowaniem kibiców gości (wniesienie i użycie środków pirotechnicznych, rzucanie ich w kierunku murawy i innych sektorów, doprowadzenie do przerwania meczu na osiem minut) na Pogoń nałożono karę zakazu udziału zorganizowanej grupy kibiców gości w pięciu meczach w rozgrywkach ekstraklasy, w tym w następnym spotkaniu Cracovia - Pogoń - poinformowano w komunikacie Komisji Ligi.

Odwieszono także karę trzech meczów zakazu udziału zorganizowanej grupy kibiców gości z 3 grudnia 2014 roku. To oznacza, że łącznie kara zakazu wyjazdów wynosi osiem meczów ekstraklasy.