Kapitalny sezon Bamforda trwa. Jest najlepszym strzelcem Middlesbrough w lidze (17 goli), a ma przecież dopiero 21 lat. Nikt młodszy nie ma na koncie tylu bramek! A przecież nie trafiał tylko na zapleczu Premier League. W Pucharze Anglii o jego umiejętnościach przekonał się choćby Manchester City.

Bamford w pokonanym polu zostawił Troya Deeney (Watford) i Daryla Murphy'ego (Ipswich).

Middlesbrough jest i blisko, i daleko awansu do angielskiej Ekstraklasy. Choć znajduje się na trzecim miejscu, a do lidera traci jeden punkt, to za plecami wciąż czai się Norwich. Gra w barażach jest już zapewniona.

Pytanie tylko, czy Bamford zostanie na Riverside na kolejny sezon? Jest przecież wypożyczony z Chelsea i to właśnie od londyńczyków zależy, co stanie się z młodym napastnikiem. - Na początku sezonu Mourinho dał mi wybór: mogę albo zostać w Chelsea i grać końcówki, albo iść na wypożyczenie - powiedział 21-latek.

Na gali zostali wybrani także najlepsi gracze niższych klas rozgrywkowych. Joe Garner (Preston) został najlepszym zawodnikiem League One, a Danny Mayor (Bury F.C.) - League Two. Najllepszym młodzieżowcem na całym szczeblu profesjonalnej piłki został Dele Alli (MK Dons - wypożyczenie z Tottenhamu).