- Odżyły wspomnienia z 21 września i z dni wcześniejszych - mówi prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Siatkowej i członek Zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Mirosław Wachowiak. - Wtedy wszyscy przeżywaliśmy wzruszenie i radość,cieszyliśmy się ze zwycięstw naszej reprezentacji i byliśmy dumni słuchając pochwał zagranicznych gości za organizację czempionatu. Właśnie w Katowicach biało-czerwoni pokonali w finale wielką Brazylię.

Od wczoraj na VII Europejskim Kongresie Gospodarczym rozmawia się również o FIVB Mistrzostwach Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014. Inicjatorami katowickiej prezentacji są Fundacje Doroty Świeniewicz i Alei Gwiazd Siatkówki. Tej ostatniej szefuje Mirosław Wachowiak. Na pytanie czego kibice naszej dyscypliny sportu mogą spodziewać się po tegorocznej edycji Alei Gwiazd tylko tajemniczo uśmiecha i krótko odpowiada: będą niespodzianki i proszę uzbroić się w cierpliwość.

Puchar zdobyty przez biało-czerwonych w FIVB Mistrzostwach Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014 był w ostatnich miesiącach prezentowany w wielu regionach Polski m.in. na Dolnym Śląsku. - Na miejscu przekonałem się jak wielu ludzi chce zobaczyć trofeum, porozmawiać o siatkówce. W miejscowościach naszego okręgu pojawiały się tłumy. Podobnie było na Opolszczyźnie, Mazowszu czy Zachodnipomorskiem. Pomyślałem więc, że może warto zaprezentować trofeum w środowisku polityki i biznesu - powiedział Mirosław Wachowiak.

W trzydniowych debatach i spotkaniach VII Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach bierze udział około sześciu tysięcy gości z Polski i świata, premierzy i przedstawiciele rządów państw europejskich, prezesi wielkich firm, naukowcy. Wszyscy mają realny wpływ na życie społeczno-gospodarcze. W dyskusjach omawiane są najistotniejsze problemy współczesnego świata.