KGHM Zagłębie nie zwalnia tempa

Piłkarze KGHM Zagłębia Lubin coraz pewniejszym krokiem zmierzają do ekstraklasy. W sobotę w meczu 27. kolejki pierwszej ligi rozgromili na wyjeździe GKS Katowice 5:0. To ich szóste zwycięstwo w ośmiu występach na wiosnę.

Lubinianie nie dali szans gospodarzom, choć na rozmiarach zwycięstwa zaważyło ostatnie dziewięć minut, kiedy goście zdobyli trzy gole. Każdą z pięciu bramek uzyskał w Katowicach inny z piłkarzy trenera Piotra Stokowca: Arkadiusz Woźniak, Adrian Błąd, Jakub Tosik, Krzysztof Piątek i Słowak Lubomir Guldan.

Ostatni raz Zagłębie zeszło z boiska pokonane 9 listopada (0:2 z Miedzią). Obecnie prowadzi w tabeli z dorobkiem 58 pkt, o cztery wyprzedzając Wisłę Płock i o siedem Termalikę Bruk-Bet Niecieczę.

Obie te ekipy na boisko w tej kolejce wyjdą w niedzielę - płocczan czeka wyjazdowy mecz w Gdyni z Arką, a zespół z Małopolski podejmie Stomil Olsztyn.

Oprócz drużyny z Lubina powody do radości miał w sobotę inny przedstawiciel Dolnego Śląska w 1. lidze - Miedź Legnica, który pokonał na własnym stadionie Flotę Świnoujście 5:0. Po dwa gole zdobyli Mateusz Szczepaniak i Niemiec Yannick Kakoko, który ma również obywatelstwo kongijskie.

Goście, którzy po czerwonej kartce dla Łukasza Sołowieja od 52. minuty musieli sobie radzić w dziesiątkę, mogli przegrać wyżej, ale tuż przed końcem spotkania rzutu karnego nie wykorzystał Radosław Bartoszewicz.

Podejmujący rywali w Byczynie Widzew Łódź wygrał trzeci mecz na wiosnę. Tym razem pokonał Chojniczankę Chojnice 1:0. Trzy punkty zapewnił gospodarzom David Kwiek, który na listę strzelców wpisał się w 89. minucie. Chwilę później Paweł Zawistowski z Chojniczanki zmarnował rzut karny. Jego strzał z 11 m obronił Maciej Krakowiak.

Łodzianie wciąż zamykają tabelę, a do miejsca oznaczającego baraże o utrzymanie tracą 10 punktów.

Niewiele lepsza niż Widzewa jest sytuacja Pogoni Siedlce, która ma tylko punkt więcej. Beniaminek w derbach Mazowsza przegrał w sobotę w Ząbkach z Dolcanem 1:3.