Liga hokeja na trawie - pewne zwycięstwa faworytów

Hokeiści na trawie Grunwaldu Poznań zanotowali dwa kolejne zwycięstwa i pewnie zmierzają do pierwszego miejsca po rundzie zasadniczej pierwszej ligi. Komplet punktów w miniony weekend wywalczył także broniący tytułu Pomorzanin Toruń.

Grunwald bez większych kłopotów pokonał Polonię Środa 6:3, choć w roli gospodarza wystąpił na boisku rywala. W drugim spotkaniu rozgromił na wyjeździe LKS Rogowo 11:0.

Torunianie z kolei wygrali z LKS Gąsawa 6:3 i pokonali Wartę Poznań 10:2. Mecz Pomorzanina z Wartą miał trochę zaskakujący przebieg, bowiem do przerwy walczący o utrzymanie w lidze goście prowadzili 2:1. Toruńscy hokeiści po przerwie w ciągu ośmiu minut zdobyli sześć goli i o niespodziance nie mogło być mowy.

Powoli krystalizuje się skład czołowej czwórki, która na koniec maja wystąpi w turnieju finałowym. Pewni udział są Grunwald i Pomorzanin, a blisko dołączenia do nich są poznańskie ekipy AZS AWF i Politechniki.

Kolejne spotkania zaplanowano na 9 i 10 maja.