Porażki hiszpańskich drużyn Waczyńskiego i Kelatiego

Adam Waczyński uzyskał w 16 minut cztery punktu dla Rio Natura

Porażki UCAM Murcia i Rio Natura z Adamem Waczyńskim w 30. kolejce hiszpańskiej ligi koszykarzy oddalają te ekipy od play off. UCAM bez Thomasa Kelatiego uległ u siebie MoraBanc Andora 73:77, a zespół z Santiago de Compostela w Madrycie Estudiantes 57:79.

Waczyński uzyskał w 16 minut cztery punktu dla Rio Natura, miał dwie zbiórki, dwie asysty i stratę. Trafił jeden z czterech rzutów zza linii 6,75 m i jedyny wolny.

UCAM z 14 zwycięstwami i 16 porażkami zajmuje 11. lokatę, a Rio Natura 12. miejsce (bilans 13-16 i zaległy mecz z FC Barcelona).

Barcelona z Maciejem Lampe wygrała w Saragossie z drużyną CAI 103:67. Polski skrzydłowy w 13 minut uzyskał cztery punkty (dwa z trzech rzutów za dwa) i miał dwie zbiórki. Najwięcej punktów dla Katalończyków, którzy w czwartek w ćwierćfinale odpadli z rozgrywek Euroligi, uzyskał Amerykanin DeShaun Thomas - 22.

Barcelona z bilansem 20 zwycięstw i dziewięciu porażek zajmuje trzecie miejsce i ma zaległe spotkanie, podobnie jak lider tabeli Real Madryt (bilans 24-5). Spotkania "Królewskich" z wiceliderem Unicaja Malaga, podobnie jak FC Barcelona z Rio Natura Monbus odbędą się w czwartek.