Halak ich nie powstrzymał - Capitals w półfinale konferencji

Hokeiści Washington Capitals awansowali do drugiej rundy fazy play off ligi NHL. W poniedziałek pokonali we własnej hali New York Islanders 2:1 i w rywalizacji do czterech zwycięstw wygrali 4-3.

Stołeczna drużyna nie uchodzi za specjalistę od decydujących spotkań. Przed rozpoczęciem poniedziałkowej konfrontacji jej bilans w meczach numer siedem wynosił 3-9.

Gospodarze byli stroną przeważającą, ale długo nie potrafili znaleźć sposobu na bramkarza Islanders - Słowaka Jaroslava Halaka. Dopiero pod koniec drugiej tercji pokonał go Joel Ward.

Capitals w pierwszych 40 minutach oddali 21 strzałów, a rywale jedynie siedem. Jednak w czwartej minucie ostatniej części gry wyrównał Duńczyk Frans Nielsen.

Od tego momentu obie drużyny grały jeszcze uważniej w obronie. W całym spotkaniu sędziowie nałożyli tylko jedną karę. Impas na 7.18 min przed końcem meczu przełamał Rosjanin Jewgienij Kuzniecow.

- Rozegraliśmy świetny mecz. Zawodnicy cały czas byli skoncentrowani i realizowali założenia taktyczne. Rywale strzelali na naszą bramkę zaledwie 11 razy. To wiele mówi o naszej grze w obronie - ocenił trener zwycięzców Barry Trotz.

W półfinale Konferencji Wschodniej Capitals zmierzą się z najlepszą drużyną sezonu zasadniczego - New York Rangers.

W drugiej parze na wyłonienie rywala muszą jeszcze zaczekać hokeiści Montreal Canadiens. Minionej nocy ekipa Tampa Lightning pokonała na wyjeździe Detroit Red Wings 5:2 i wyrównała stan rywalizacji na 3-3.

Stojący pod ścianą goście zaczęli mecz od mocnego uderzenia. Po pierwszej tercji prowadzili 2:0, a w połowie następnej części gry zdobyli kolejną bramkę. Autorem dwóch z nich był Tyler Johnson.

"Czerwone Skrzydła" odpowiedziały dwoma trafieniami Słowaka Tomasa Tatara, ale na więcej rywale im nie pozwolili.

Siódmy, decydujący mecz odbędzie się w środę na Florydzie.