Krzysztof Buczkowski najlepszy w ćwierćfinale w Gdańsku

Żużel

Krzysztof Buczkowski z 13 punktami wygrał w Gdańsku ćwierćfinał indywidualnych mistrzostw Polski na żużlu. Zawodnik GKM Grudziądz wyprzedził Michała Szczepaniaka (MDM Komputery Dreier ŻKS Ostrovia Ostrów Wlkp.) i Tomasza Jędrzejaka (Betard Sparta Wrocław), którzy zgromadzili po 12 pkt.

Najlepsza ósemka gdańskiego turnieju wywalczyła awans do półfinału, który 27 maja odbędzie się w Ostrowie Wlkp.

O ósmą pozycję rozegrano bieg barażowy, w którym triumfował Mirosław Jabłoński (PGE Stal Rzeszów). Pokonany Artur Mroczka (Unia Tarnów) będzie w kolejnej fazie zawodnikiem rezerwowym.

W zawodach słabo wypadli żużlowcy miejscowego drugoligowego Wybrzeża Kamil Brzozowski i Marcel Szymko, którzy zdobyli odpowiednio 2 i 1 pkt.