Michael Albasini znów najszybszy w Tour de Romandie

Michael Albasini z grupy Orica wygrał trzeci etap wyścigu kolarskiego Tour de Romandie. Szwajcar, który najszybszy był też w środę, umocnił się na prowadzeniu w imprezie. W czwartek najlepszy z Polaków był Rafał Majka (Tinkoff-Saxo), który zajął 22. miejsce.

Albasini finiszował na czele peletonu przed Francuzem Julianem Alaphilippe'em (Etixx-Quick Step) i Włochem Damiano Caruso (BMC Racing).

Podobnie jak Majka, pozostali Polacy dotarli do mety w zasadniczej grupie. Paweł Poljański (Tinkoff-Saxo) był 34., a Przemysław Niemiec (Lampre-Merida) - 76.

W klasyfikacji generalnej Albasini o 20 sekund wyprzedza kolegów z drużyny - Włocha Ivana Santaromitę i Brytyjczyka Simona Yatesa. Taką sama stratę ma Brytyjczyk Chris Froome (Sky). Majka jest 35. - 1.15.

Sześcioetapowy wyścig, rozgrywany w zachodniej Szwajcarii, ma najwyższą kategorię UCI World Tour. Rywalizacja zakończy się 3 maja w Lozannie.