NHL- Kaczory zadeptały Calgary Flames

Hokeiści Washington Capitals i Anaheim Ducks od zwycięstw zaczęli rywalizację w półfinałach konferencji ligi NHL. Na wschodzie stołeczna drużyna pokonała na wyjeździe New York Rangers 2:1, a na zachodzie "Kaczory" we własnej hali rozbiły Calgary Flames 6:1.

Capitals zwycięstwo zawdzięczają Joelowi Wardowi, który bramkę zdobył na 1,3 sekundy przed końcem meczu. Asystował mu Aleksander Owieczkin. Rosjanin w pierwszej tercji dał swojej drużynie prowadzenie. Autorem jedynego trafienia dla Rangers był w 56. minucie Szwed Jesper Fast.

- To wyjątkowy talent. Jest podobny do Marka Messiera. To taki typ zawodnika, który właśnie w najtrudniejszych meczach potrafi przyćmić rywala swoimi umiejętnościami - komplementował Owieczkina trener zwycięzców Barry Trotz.

Bramkarz Capitals Braden Holtby obronił 31 strzałów, a jego vis a vis Szwed Henrik Lundqvist - 27.

Drugi mecz odbędzie się w sobotę, także w Nowym Jorku. Rangers to najlepsza drużyna sezonu zasadniczego. Do awansu potrzebne są cztery zwycięstwa.

W Anaheim emocji było znacznie mniej. Gospodarze po pierwszej tercji prowadzili 2:0, a w następnej podwoili przewagę. Ostatnią część gry również zaczęli od dwóch trafień. Najlepszy w ich szeregach był Corey Perry, który zdobył dwie bramki i miał dwie asysty. Z jednego gola i trzech asyst cieszył się natomiast Ryan Getzlaf.

Drugie spotkanie w niedzielę, również w Kalifornii.