facebook twitter youtube instagram RSS

Pierwszy krakowski test zaliczony! Rumunia nie zaskoczyła Polaków!

Rumunia postawiła twarde warunki reprezentacji Polski w pierwszym spotkaniu towarzyskiego turnieju w Tauron Arenie Kraków! Polacy po świetnym początku drugiej połowy odskoczyli rywalom i ostatecznie pokonali Rumunów 27:24!

Zaraz po inauguracyjnym gwizdku sędziów autorem historycznej, pierwszej bramki Polaków w Kraków Arenie był Bartosz Jurecki. Biało-czerwoni rozpoczęli zmotywowani oraz pragnęli narzucić rywalom własne warunki. Obustronne błędy sprawiły jednak, że żadnej z drużyn nie udało się zwiększyć zdobyczy bramkowej. Z biegiem czasu gospodarze wykorzystali szansę i po fenomenalnym rzucie Karola Bieleckiego prowadzili 6:4 (12 min.). Rumuni prezentowali wariant gry w obronie 5-1, co wymusiło na Polakach rzuty z nieprzygotowanych pozycji.

Sytuację gospodarzy ratował będący w bardzo dobrej dyspozycji „Kola”, na którego sposobu nie mogła znaleźć rumuńska defensywa. Polacy często próbowali również gry z obrotowym, czego efektem były wywalczone rzuty karne. Niestety, dobrze w bramce spisywał się Michail Popescu, co uniemożliwiło podopiecznym Michaela Bieglera wypracowanie przewagi (9:8; 22 min.). Zawodnicy obu drużyn nie forsowali tempa, popełniając przy tym zbyt dużą ilość błędów. Gra gospodarzy opierała się na rozciągnięciu piłki do skrzydeł, jednak nieskuteczność nie pozwoliła na poprawę rezultatu. Z błędów skorzystali Rumuni, którzy do szatni schodzili ze stratą tylko dwóch bramek.

Po przerwie goście bardzo często zmieniali pozycje, co momentami wprowadzało zamieszanie w szeregach polskiej defensywy. Nie przeszkodziło to jednak w utrzymaniu się na prowadzeniu (18:15; 39 min.). W tym okresie meczu w zespole Polaków brylowali Michał Jurecki oraz Kamil Syprzak, którzy regularnie zwiększali dorobek bramkowy gospodarzy. Mimo to gra była wyrównana, a Rumuni w dalszym ciągu dążyli do odrobienia strat.

Trener Michael Biegler przeprowadził kilka zmian, które początkowo nie miały przełożenia na wynik. Po bardzo dobrym powrocie Przemysława Krajewskiego oraz wykończonym przez Michała Szybę kontrataku, gospodarze przyszłorocznych Mistrzostw Europy prowadzi różnicą pięciu bramek (23:18; 50 min.). Do gry włączył się również Marcin Wichary, którego interwencje chwilowo zatrzymały Rumunów. Biało-czerwoni kontrolowali sytuację, prezentując spokój oraz konsekwencję w ataku. Nie przeszkodziła im w tym nawet wysoka obrona rywali i ostatecznie to Biało-czerwoni zwyciężyli w swoim pierwszym po Mistrzostwach Świata w Katarze spotkaniu.

Polska – Rumunia 27:24 (12:10)

Polska: Wichary, Szmal, Wyszomirski – Krajewski, Orzechowski, Bielecki, Wiśniewski, Jurecki B., Jurecki M., Grabarczyk, Gliński, Jurkiewicz, Masłowski, Syprzak, Daszek, Przybylski, Szyba, Chrapkowski.

Rumunia: Popescu, Tenghea, Pralea – Bera, Mocanu, Mihalcea, Sania, Ghionea, Racotea, Ramba, Ghita, Iancu, Novanc, Csepreghi, Stavrositu, Onyejekwe, Criciotoiu, Grigoras.

Sędziowali: Michal Badura oraz Jaroslav Ondogrecula (Słowacja).

20:02

Witamy w relacji NA ŻYWO ze spotkania Polska - Rumunia w turnieju towarzyskim rozgrywanym w Krakowie i Katowicach!

08:30

W barwach Rumunii zagra dwóch zawodników Orlen Wisły Płock, którzy opowiedzieli o tym, jak zmienia się piłka ręczna w ich kraju.

20:06

Co mówi Michael Biegler przed towarzyskim turniejem w Krakowie i Katowicach?

Biegler dla Polska 2016: Mamy swoją filozofię. Drużyna doskonale ją rozumie

20:07

Czas na hymny obu państw!

20:24

Oto wyjściowe ustawienie reprezentacji Rumunii w tym meczu! A już za chwilę początek spotkania.

20:25

A to ustawienie biało-czerwonych. Polacy rozpoczynają z Rafałem Glińskim na środku rozegrania!

20:12

I Połowa: Polska - Rumunia 0:0

Zaczynamy!

20:13

1' Polska - Rumunia 1:0

I od razu rzut karny dla biało-czerwonych wykorzystany właśnie przez Glińskiego!

20:14

3' Polska - Rumunia 1:0

Nieudane akcje z obu stron. Michał Szyba zatrzymany przez bramkarza reprezentacji Rumunii!

20:15

4' Rzut karny dla biało-czerwonych, faulowany Bartoosz Jurecki na kole!

20:16

4' Polska - Rumunia 1:0

Sam poszkodawny próbował wymierzyć sprawiedliwość, ale tym razem górą Popescu!

20:17

6' Polska - Rumunia 1:2

Dwie szybkie bramki Rumunów. Ghionea trafia z kontry i Rumunia na prowadzeniu!

20:18

7' Polska - Rumunia 2:3

Rumuński Nowak, czyli Novanc trafia do siatki. Bardzo szybko odpowiada Bartosz Jurecki!

20:19

8' Polska - Rumunia 3:3

Świetna interwencja Wicharego i Polacy ruszyli z kontrą. Bramka Michała Daaaaaaszka!

20:20

9' Kolejny rzut karny dla Polaków. Faul na Przemysławie Krajewskim!

20:21

10' Polska - Rumunia 4:3

Tym razem skuteczny Bartosz Jurecki! Polacy znowu na prowadzeniu!

20:25

11' Polska - Rumunia 5:3

I znowu BAAAAARTEK JURRRRRECKI!

20:23

12' Polska - Rumunia 6:5

Okres słabszej gry w obronie obu zespołów i mamy festiwal bramek!

20:24

13' Polska - Rumunia 6:5

Ładnie chciał wykonać rzut karny jeden z Rumunów, ale lob trafił tylko w poprzeczkę!

20:26

15' Polska - Rumunia 6:5

Świetnie w polskiej bramce Wichary!

20:27

15' Polska - Rumunia 7:5

A teraz odesłany na ławkę kar Cricitoiu, a Karol Bielecki błyskawicznie podwyższa prowadzenie Polaków!

20:29

17' Polska - Rumunia 7:6

Wichary dobrze widział, gdzie Ghionea będzie wykonywał rzut i obronił próbę kolegi z klubu! Przy rzucie karnym nasz bramkarz jednak bezradny.

20:30

17' Polska - Rumunia 8:6

Ale Karol Bielecki dzisiaj jest bardzo skuteczny!

20:31

18' Polska - Rumunia 8:6

Piotr Wyszomirski pojawił się w polskiej bramce na rzut karny i świetnie wyczuł intencje Ghionei! BRAWO!!!

20:32

19' Festiwal rzutów karnych w Tauron Arenie Kraków. Faulowany Bartek Jurecki.

20:33

20' Polska - Rumunia 9:6

Karol Bielecki pewnie wykonuje siódemkę!

20:34

21' Polska - Rumunia 9:7

Dan Racotea znalazł sposób na MArcina Wicharego!

20:36

22' Polska - Rumunia 9:7

Mogliśmy zdobyć dziesiątą bramkę, ale w kontrze zatrzymany Michał Daszek. A Rumuni odpowiadają w najlepszy możliwy sposób!

20:37

23' Polska - Rumunia 9:8

Chike trafia na ławkę kar!

20:38

24' Polska - Rumunia 10:8

Bardzo mocny rzut z podłoża oddał Ghita, ale trafił tylko w słupek. W odpowiedzi bramka Przemka Krajewskiego!

20:41

26' Polska - Rumunia 11:8

I znowu KRAJEWSKI! Świetnie zakońćzona kontra!

20:25

20:42

27' Polska - Rumunia 12:8

I znowu rzut karny, i znowu celnie Karol Bielecki! Czas dla reprezentacji Rumunii!

20:44

28' Polska - Rumunia 12:8

Przestrzelił Grabarczyk, a miał bardzo dobrą sytuację na kole!

20:46

29' Polska - Rumunia 12:9

A Csepreghi bezwzględny z siódmego metra.  Tym razem Wyszomirski nie wyczuł, gdzie zostanie oddany rzut!

20:48

30'Polska - Rumunia 12:10

Koniec pierwszej połowy spotkania! Polacy do przerwy prowadzą dwoma bramkami z Rumunią!

20:51

Rafał Gliński podkreśla w wywiadzie z Szymonem Rojkiem znakomitą dyspozycję Marcina Wicharego w bramce. Oby do tego w drugiej połowie doszła jeszcze lepsza skuteczność w ataku! Do Tauron Areny Kraków wracamy za kilka minut!

21:03

Jesteśmy już ponownie w krakowskiej hali i za chwilę zaczynamy drugą połowę spotkania. Michał Jurecki w pierwszej połowie grał głównie w obronie, ale w wywiadzie dla Polsatsport.pl podkreśla, że może grać na każdej pozycji!

Jurecki: Mogę zagrać i na kole, i na skrzydle!

21:04

II POŁOWA: Polska - Rumunia 12:10

Przy piłce Rumuni!

21:05

31' Polska - Rumunia 12:11

Cricitoiu bardzo mocno rzuca w okienko i Rumuni zbliżyli się na jedno trafienie.

21:06

32' Polska - Rumunia 12:11

Orzechowski zatrzymany przez Popescu! Świetna interwencja bramkarza rywali!

21:07

33' Polska - Rumunia 13:12

Włąśnie Michał Jurecki rzuca pierwszą bramkę dla Polaków w drugiej połowie!

21:08

34' Polska - Rumunia 14:13

A tym razem na bramkę Rumunów odpowiada Kamil Syprzak!

21:10

36' Polska - Rumunia 15:14

Michał SZyyyyyyyyba! Pi łka szczęśliwie od słupka wpada do siatki!

21:11

37' Polska - Rumunia 17:14

Kamil Syprzak świetnie wprowadził się do polskiego zespołu! Po chwili z kontry trafia Krajewski i znowu mamy trzybramkową przewagę!

20:26

38' Polska - Rumunia 18:15

Michał Szyba bardzo ostro zatrzymywany przez obrońców rumuńskich. Piłka trafia jednak ostatecznie do Syprzaka, a ten zdobywa swojego trzeciego gola!

21:15

40' Polska - Rumunia 18:16

No look pass Valentina Ghionei - świetne podanie wykorzystane przez kołowego reprezentacji Rumunii!

21:16

41' Polska - Rumunia 19:16

Kamil Syprzak pojawił się do ataku i ponownie po0konał Popescu!

21:18

43' Polska - Rumunia 20:16

Tym razem Michał Jurecki nie podawał do Kamila Syprzaka tylko sam zdecydował się na rzut. Zaskoczony Popescu i szkoleniowiec Rumunów prosi o czas!

21:20

43' Polska - Rumunia  21:17

Valentin Ghionea utrzymuje rywali przy życiu! Bardzo szybka odpowiedź w wykonaniu nikogo innego, tylko Michała Jurrrrrrrrrreckiego!

21:21

44' Polska - Rumunia 21:18

Na 16 minut przed końcem pierwsza kara w polskim zespole. Piotr Grabarczyk doprosił się o odesłanie na ławkę kar!

21:22

45' Polska - Rumunia 22:18

Michał Szyba rzuca bardzo ważną bramkę!

21:24

47' Polska - Rumunia 22:18

Przestrzelił Krajewski z dystansu.

21:25

Czas dla Rumunii!

21:28

49; Polska - Rumunia 23:18

Ależ szybko teraz wracał do obrony Przemek Krajewski! Polak odebrał piłkę rywalowi, a za chwilę Michał Szyba zdobył kolejną bramkę dla Polski!

20:26

51' Polska - Rumunia 23:18

Oba zespoły długo nie mogą trafić do siatki. To między innymi zasługa świetnych interwencji Marcina Wicharego!

21:35

53\' Polska - Rumunia 24:18

Stavrositu wywalczył rzut karny wykorzystany za chwilę przez Csepreghiego!

21:36

54' Polska - Rumunia 25:19

Bramki z obu stron, Polacy już nie powinni wypuścić z rąk sześciobramkowego prowadzenia!

21:38

56' Polska - Rumunia 26:20

Rafał Przybylski pojawił się do obrony i po chwili zarobił dwie minuty. Rumuni w przewadze!

21:41

58' Polska - Rumunia 26:22

Zmniejszona strata i reprezentacja Rumunii przy piłce!

21:43

59' Polska - Rumunia 27:23

Michał Daszek mógł przypieczętować zwycięstwo, ale znakomita obrona Popescu! Kibice wstają na ostatnie 30 sekund meczu!