Trudna przeprawa Federera w Stambule

Najwyżej rozstawiony Roger Federer pokonał Hiszpana Daniela Gimeno-Travera 7:6 (7-3), 6:7 (5-7), 6:3 w ćwierćfinale turnieju ATP w Stambule (pula nagród 439 405 euro). Wywalczenie awansu zajęło szwajcarskiemu tenisiście dwie godziny i 28 minut.

W drugim secie Federer - przegrywając 2:5 - odrobił straty, ale w tie-breaku nie dał już rady 62. w rankingu ATP Gimeno-Traverowi. W trzeciej partii już jednak bez większych problemów uporał się z rywalem. Tym samym wicelider światowej listy zanotował 201. zwycięstwo na kortach ziemnych w karierze.

Tenisista z Bazylei zmierza po swój 85. tytuł w imprezie ATP. W sobotnim półfinale spotka się z rozstawionym z numerem ósmym Diego Schwartzmanem. Argentyńczyk po raz pierwszy dotarł do tego etapu zmagań w zawodach tej rangi. Drugą parę utworzą Bułgar Grigor Dimitrow (2.) i Urugwajczyk Pablo Cuevas (3). Stambuł po raz pierwszy jest gospodarzem turnieju ATP. Eliminacji singla nie przeszedł Andriej Kapaś.

Wyniki ćwierćfinałów gry pojedynczej:

Pablo Cuevas (Urugwaj, 3) - Thomaz Bellucci (Brazylia) 7:5, 6:3
   Grigor Dimitrow (Bułgaria, 2) - Ivan Dodig (Chorwacja) 6:4, 6:3
   Roger Federer (Szwajcaria, 1) - Daniel Gimeno-Traver (Hiszpania) 7:6 (7-3), 6:7 (5-7), 6:3
   Diego Schwartzman (Argentyna, 8) - Santiago Giraldo (Kolumbia, 4) 0:6, 6:2, 6:2