Atomowy rewanż Chemika

Siatkarki Chemika Police wygrały 3:1 z PGE Atomem Treflem Sopot w drugim finałowym meczu Orlen Ligi. Po dwóch spotkaniach jest remis 1-1, a rywalizacja przenosi się teraz do Sopotu.

Pierwsze spotkanie finału play-off Orlen Ligi przyniosło sporą niespodziankę. Siatkarki Chemika Police przegrały we własnej hali z PGE Atomem Treflem Sopot 1:3. W drugim spotkaniu mistrzynie Polski miały zrewanżować się Atomówkom, ale pierwszy set tej konfrontacji wcale na to nie wskazywał. Siatkarki z Sopotu kapitalnie grały blokiem, punktowały bezpośrednio z zagrywki (Katarzyna Zaroślińska, Zuzanna Efimienko) i pewnie wygrały premierową partię. Policzanki szybko się przebudziły i druga odsłona tego spotkania wyglądała jak pojedynek piechura z czołgiem. Chemik dominował od pierwszej przerwy technicznej (8:5), powiększał zaliczkę w dalszej części spotkania (12:7, 16:9, 21:9), punktując seriami i nie pozwalając rywalkom dojść do głosu.

Kolejne sety były już zdecydowanie bardziej wyrównane. Trzecia partia rozpoczęła się od przewagi sopocianek (1:3), ale podopieczne Giuseppe Cuccariniego szybko odzyskały inicjatywę (8:4). Atomówki goniły wynik, kilkukrotnie doprowadzając do wyrównania (11:11, 17:17), ale końcówka należała do gospodyń. Skuteczny atak Any Bjelicy dała piłkę setową (24:20), a Stefana Veljković zakończyła trzecią odsłonę. Siatkarkom Atomu nie udało się przedłużyć spotkania. W czwartym secie znów przewagę miały gospodynie, znów Atomówki goniły wynik i ponownie bezskutecznie. W końcówce gospodynie pewnie punktowały, wygrały tę partię i wyrównały stan finałowej rywalizacji.

Drugi mecz finałowy:

Chemik Police – Atom Trefl Sopot 3:1 (18:25, 25:12, 25:22, 25:19)

Chemik: Maja Ognjenovic, Stefana Veljkovic, Agnieszka Bednarek-Kasza, Anna Werblińska, Małgorzata Glinka-Mogentale, Ana Bjelica - Mariola Zenik (libero) - Aleksandra Krzos, Izabela Kowalińska, Aleksandra Jagieło.
Atom-Trefl: Izabela Bełcik, Brittnee Cooper, Zuzanna Efimienko, Charlotte Leys, Katarzyna Zaroślińska, Klaudia Kaczorowska - Agata Durajczyk (libero) - Maja Tokarska, Falyn Fonoimoana, Anna Miros, Anna Kaczmar, Deja McClendon.

Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw) 1-1. Kolejne dwa mecze odbędą się w Trójmieście.