Atomowy rewanż Chemika

Siatkarki Chemika Police wygrały 3:1 z PGE Atomem Treflem Sopot w drugim finałowym meczu Orlen Ligi. Po dwóch spotkaniach jest remis 1-1, a rywalizacja przenosi się teraz do Sopotu.

Pierwsze spotkanie finału play-off Orlen Ligi przyniosło sporą niespodziankę. Siatkarki Chemika Police przegrały we własnej hali z PGE Atomem Treflem Sopot 1:3. W drugim spotkaniu mistrzynie Polski miały zrewanżować się Atomówkom, ale pierwszy set tej konfrontacji wcale na to nie wskazywał. Siatkarki z Sopotu kapitalnie grały blokiem, punktowały bezpośrednio z zagrywki (Katarzyna Zaroślińska, Zuzanna Efimienko) i pewnie wygrały premierową partię. Policzanki szybko się przebudziły i druga odsłona tego spotkania wyglądała jak pojedynek piechura z czołgiem. Chemik dominował od pierwszej przerwy technicznej (8:5), powiększał zaliczkę w dalszej części spotkania (12:7, 16:9, 21:9), punktując seriami i nie pozwalając rywalkom dojść do głosu.

Kolejne sety były już zdecydowanie bardziej wyrównane. Trzecia partia rozpoczęła się od przewagi sopocianek (1:3), ale podopieczne Giuseppe Cuccariniego szybko odzyskały inicjatywę (8:4). Atomówki goniły wynik, kilkukrotnie doprowadzając do wyrównania (11:11, 17:17), ale końcówka należała do gospodyń. Skuteczny atak Any Bjelicy dała piłkę setową (24:20), a Stefana Veljković zakończyła trzecią odsłonę. Siatkarkom Atomu nie udało się przedłużyć spotkania. W czwartym secie znów przewagę miały gospodynie, znów Atomówki goniły wynik i ponownie bezskutecznie. W końcówce gospodynie pewnie punktowały, wygrały tę partię i wyrównały stan finałowej rywalizacji.

Drugi mecz finałowy:

Chemik Police – Atom Trefl Sopot 3:1 (18:25, 25:12, 25:22, 25:19)

Chemik: Maja Ognjenovic, Stefana Veljkovic, Agnieszka Bednarek-Kasza, Anna Werblińska, Małgorzata Glinka-Mogentale, Ana Bjelica - Mariola Zenik (libero) - Aleksandra Krzos, Izabela Kowalińska, Aleksandra Jagieło.
Atom-Trefl: Izabela Bełcik, Brittnee Cooper, Zuzanna Efimienko, Charlotte Leys, Katarzyna Zaroślińska, Klaudia Kaczorowska - Agata Durajczyk (libero) - Maja Tokarska, Falyn Fonoimoana, Anna Miros, Anna Kaczmar, Deja McClendon.

Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw) 1-1. Kolejne dwa mecze odbędą się w Trójmieście.

14:43

Początek drugiego finałowego meczu Orlen Ligi KPS Chemik Police - PGE Atom Trefl Sopot o godzinie 14.45. Transmisja w Polsacie Sport News!

14:49

Mecz w Polsacie Sport News komentują Marek Magiera i Tomasz Wójtowicz.

14:50

Oglądamy prezentację obu ekip.

14:52

WYJŚCIOWE SKŁADY:

CHEMIK: Ognjenović, Werblińska, Bednarek-Kasza, Glinka-Mogentale, Bjelica, Veljković, Zenik (libero)
ATOM: Bełcik, Leys, Efimienko, Cooper, Kaczorowska, Zaroślińska, Durajczyk (libero).

14:54

CHEMIK - ATOM 0:0, 1:0 Stefana Veljković obija blok rywalek i zdobywa pierwszy punkt w tym spotkaniu.

14:55

CHEMIK - ATOM 0:0, 3:2 Katarzyna Zaroślińska pewnie z prawego ataku.

14:56

CHEMIK - ATOM 0:0, 4:4 Katarzyna Zaroślińska - as serwisowy.

14:58

CHEMIK - ATOM 0:0, 4:5 Skutecznie Charlotte Leys  i Atom na prowadzeniu!

14:58

CHEMIK - ATOM 0:0, 6:6 Ana Bjelica przestrzeliła zagrywkę.

15:00

CHEMIK - ATOM 0:0, 7:8 Zuzanna Efimienko  - as serwisowy. Punkt zaliczki sopocianek na pierwszej przerwie po wyrównanym początku spotkania.

15:01

CHEMIK - ATOM 0:0, 7:9 Skuteczny blok sopocianek po kolejnej mocnej zagrywce Zuzanny Efimienko.

15:02

CHEMIK - ATOM 0:0, 7:10 Czas dla opiekuna Chemika.

15:06

CHEMIK - ATOM 0:0, 11:13 Atomówki utrzymują przewagę.  Skutecznie tym razem Klaudia Kaczorowska.

15:07

CHEMIK - ATOM 0:0, 12:15 Zuzanna Efimienko punktuje ze środka.

15:11

CHEMIK - ATOM 0:0, 14:16 Dwa oczka zaliczki sopocianek na drugiej przerwie po ataku Charlotte Leys z lewego skrzydła.

15:12

CHEMIK - ATOM 0:0, 16:18 Skutecznie Agnieszka Bednarek-Kasza.

15:13

CHEMIK - ATOM 0:0, 16:20 Kolejny skuteczny blok Atomówek w tym secie!

15:13

CHEMIK - ATOM 0:0, 16:21 Zuzanna Efimienko - as serwisowy... Set zaczyna powoli uciekać gospodyniom.

15:15

CHEMIK - ATOM 0:0, 17:23 Zablokowana Ana Bjelica.

15:16

CHEMIK - ATOM 0:0, 17:24 I znów blok sopocianek! Piłka setowa dla Atomu!

20:29

CHEMIK - ATOM 0:1 (18:25) Pewne zwycięstwo Atomówek w pierwszej odsłonie! Decydujący punkt zdobyła Brittnee Cooper.

/fot. PAP

15:22

CHEMIK - ATOM 0:1, 1:3 Atom nie zwalnia tempa na początku drugiej odsłony.

15:24

CHEMIK - ATOM 0:1, 4:3 Ana Bjelica - as serwisowy. Trzy akcje z rzędu wygrane przez gospodynie i opiekun sopocianek Lorenzo Micelli bierze czas.

15:25

CHEMIK - ATOM 0:1, 5:4 Ana Bjelica popisała się kolejnym asem, a w kolejnej akcji skuteczny blok przyjezdnych kończy serię policzanek.

15:27

CHEMIK - ATOM 0:1, 7:5 Długą wymianę kończy błąd  Małgorzaty Glinki-Mogentale.

15:27

CHEMIK - ATOM 0:1, 8:5 Trzy oczka zaliczki Chemika na drugiej przerwie.

15:30

CHEMIK - ATOM 0:1, 11:5 Okres dominacji ekipy z Polic. Cztery wygrane akcje z rzędu i Lorenzo Micelli znów prosi o czas.

15:32

CHEMIK - ATOM 0:1, 12:7 Aleksandra Jagieło obija blok rywalek.

15:34

CHEMIK - ATOM 0:1, 14:8 Stefana Veljković  skutecznie na środku.

15:36

CHEMIK - ATOM 0:1, 16:9 Dominacja Chemika w drugiej odsłonie. Skuteczny blok daje policzankom siedem punktów zaliczki na drugiej przerwie.

15:38

CHEMIK - ATOM 0:1, 19:9 Autowy atak sopocianek i już dziesięć punktów przewagi gospodyń.

15:39

CHEMIK - ATOM 0:1, 21:9  Stefana Veljković - dwa asy serwisowe z rzędu!

15:41

CHEMIK - ATOM 0:1, 21:10 Falyn Fonoimoana daje ekipie z Sopotu dziesiąty punkt.

15:42

CHEMIK - ATOM 0:1, 24:11 Ana Bjelica daje gospodyniom piłkę setową!

15:44

CHEMIK - ATOM 1:1 (18:25, 25:12) Skuteczny blok policzanek kończy tę jednostronną odsłonę.

15:49

CHEMIK - ATOM 1:1, 1:3 Początek trzeciego seta pod znakiem przewagi Atomówek.

15:50

CHEMIK - ATOM 1:1, 4:4 Skutecznie z lewego skrzydła Małgorzata Glinka-Mogentale.

15:51

CHEMIK - ATOM 1:1, 5:4 Małgorzata Glinka-Mogentale obija blok rywalek i Chemik na prowadzeniu.

15:52

CHEMIK - ATOM 1:1, 6:4 Lorenzo Micelli bierze czas.

15:53

CHEMIK - ATOM 1:1, 8:4 Seria policzanek trwa. Skuteczny blok i cztery oczka zaliczki gospodyń na pierwszej przerwie.

15:55

CHEMIK - ATOM 1:1, 8:6 Skuteczny atak Charlotte Leys, a w kolejnej akcji sopocianki zdobywają punkt blokiem.

15:58

CHEMIK - ATOM 1:1, 11:7 Agnieszka Bednarek-Kasza punktuje zagrywką. Drugi czas na prośbę Lorenzo Micelliego.

15:59

CHEMIK - ATOM 1:1, 11:10 Okres dobrej gry Atomówek. Katarzyna Zaroślińska obija blok rywalek. Czas dla szkoleniowca gospodyń.

16:00

CHEMIK - ATOM 1:1, 11:11 Atom odrabia straty!

16:02

CHEMIK - ATOM 1:1, 14:12 Falyn Fonoimoana po dłoniach blokujących rywalek.

16:03

CHEMIK - ATOM 1:1, 15:13 Stefana Veljković skutecznie na środku.

16:04

CHEMIK - ATOM 1:1, 16:14 Dwa oczka zaliczki gospodyń na drugiej przerwie.

16:09

CHEMIK - ATOM 1:1, 17:17 Atak Charlotte Leys i skuteczny blok w kolejnej akcji daje sopociankom wyrównanie. Przerwa na prośbę Giuseppe Cuccariniego.

16:11

CHEMIK - ATOM 1:1, 18:18 Katarzyna Zaroślińska potężnie z prawego skrzydła.

16:13

CHEMIK - ATOM 1:1, 20:19 Falyn Fonoimoana myli się w ataku.

16:15

CHEMIK - ATOM 1:1, 23:20 Skutecznie Katarzyna Zaroślińska, ale w kolejnej akcji przestrzelony serwis sopocianek.

16:16

CHEMIK - ATOM 1:1, 24:20 Ana Bjelica daje gospodyniom piłkę setową.

16:17

CHEMIK - ATOM 1:1, 24:22 Sopocianki jeszcze się bronią. Zablokowana Ana Bjelica.

16:19

CHEMIK - ATOM 2:1 (18:25, 25:12, 25:22) Stefana Veljković kończy trzecią odsłonę!

16:24

CHEMIK - ATOM 2:1, 2:1 Skutecznie Katarzyna Zaroślińska.

16:26

CHEMIK - ATOM 2:1, 4:4 Wyrównany początek czwartego seta.

16:28

CHEMIK - ATOM 2:1, 6:4 Stefana Veljković skutecznie ze środka.

16:29

CHEMIK - ATOM 2:1, 7:4 Lorenzo Micelli nie czeka na pierwszą przerwę i prosi o czas po serii trzech akcji wygranych przez gospodynie.

16:31

CHEMIK - ATOM 2:1, 8:6 Dwa punkty zaliczki Chemika na pierwszej przerwie po autowym ataku Mai Tokarskiej.

16:37

CHEMIK - ATOM 2:1, 9:9 Skuteczny atak Katarzyny Zaroślińskiej. Po chwili Ana Bjelica atakuje w siatkę i przyjezdne odrabiają straty.

16:38

CHEMIK - ATOM 2:1, 11:11 Walka punkt za punkt w środkowej części seta.

20:31

CHEMIK - ATOM 2:1, 14:12 Dwie kolejne akcje Any Bjelicy dają prowadzenie gospodyniom. Lorenzo Micelli prosi o czas.

/ fot. PAP

16:44

CHEMIK - ATOM 2:1, 16:14 Dwa punkty przewagi gospodyń na drugiej przerwie.

16:46

CHEMIK - ATOM 2:1, 17:15 Kiwa Izabela Bełcik.

16:48

CHEMIK - ATOM 2:1, 19:16 Skutecznie Katarzyna Zaroślińska, ale odpowiada atakiem z krótkiej  Stefana Veljković.

16:49

CHEMIK - ATOM 2:1, 20:17 Skuteczny blok policzanek.

16:50

CHEMIK - ATOM 2:1, 22:18 Ana Bjelica mocno i skutecznie z prawego skrzydła.

16:51

CHEMIK - ATOM 2:1, 23:18 Kiwa Stefana Veljković.

16:51

CHEMIK - ATOM 2:1, 24:18 Błąd sopocianek i piłka meczowa dla Chemika!

20:32

CHEMIK - ATOM 3:1 (18:25, 25:12, 25:22, 25:19) Sopocianki bronią się jeszcze po ataku Katarzyny Zaroślińskiej, ale w kolejnej akcji  Agnieszka Bednarek-Kasza kończy mecz! Chemik wygrywa we włąsnej hali 3:1. MVP: Ana Bjelica. Po dwóch spotkaniach w rywalizacji do trzech zwycięstw wynik 1-1. Teraz rywalizacja przenosi się do Sopotu.